Četvrta u nizu

Fudbalerke Radničkog 1923 nastavljaju da nižu pobede u Prvoj ženskoj ligi Srbije. Kragujevčanke su na gostovanju pirotskom Jedinstvu 2014 upisale i svoj četvrti trijumf u nizu, rezultatom 5:1 (2:0), i učvrstile se na drugom mestu prvoligaške tabele.

Učenice Aleksandra Ćurčića su bez većih problema opravdale epitet favorita u duelu sa slabašnim Piroćankama, koje u nastavku sezone očekuje grčevita bitka za opstanak.

Trinaest minuta bilo je potrebno Kragujevčankama da zatresu mrežu domaćina. Učinila je to Tamara Gogić svojim petim pogotkom u sezoni.

Anđela Milenković se postarala da „crvene“ na odmor odu sa dva gola prednosti, da bi početkom drugog poluvremena kapiten kragujevačkog tima Tamara Jurišević povisila na 3:0.

Domaće su uspele da smanje zaostatak preko Jelene Arizanović, ali su Kragujevčanke golovima Milice Gačić i Jelene Miloradović potvrdile trijumf.

Nakon poraza do ovog kola vodeće Kolubare u duelu sa subotičkim Spartakom, fudbalerke Radničkog 1923 preuzele su drugo mesto na tabeli sa dva boda zaostatka u odnosu na Subotičanke.

„Crvene“ će u narednom, 8. kolu ugostiti ekipu Zemuna.

ŽFK JEDINSTVO 2014 – ŽFK RADNIČKI 1923 1:5 (0:2)

PIROT
Gradski.
Sudija: Maša Aleksić (Surdulica).
Strelci: Arizanović u 65. minutu za ŽFK Jedinstvo 2014, a Gogić u 13, Milenković u 43, Jurišević u 53, Gačić u 65. i Miloradović u 76. minutu za ŽFK Radnički 1923.
Žuti kartoni: Pančev (ŽFK Jedinstvo 2014), Živković, Jurišević, Tomanović (ŽFK Radnički 1923).

ŽFK JEDINSTVO 2014: Kirkov, B. Pejčić, Pančev (od 78. Ivanov), Zlatanov, Marković, Trajković (od 46. Milenković), Arizanović (od 78. Vidanović), Mladenov (od 65. J. Pejčić), Džunić, A. Pejčić (od 78. Živković), Najdanović.

ŽFK RADNIČKI 1923: Veličković, Gačić (od 78. Vasiljević), Galjak, Milenković, Živković (od 68. Stojanović), Čingelić (od 68. Nikolić), Jurišević, Miloradović, Gogić, Milosavljević (od 78. Janković), Tomanović.