Preokret „đavola“ za prve bodove (FOTO i VIDEO)

Fudbaleri Radničkog zabeležili su prvu pobedu ove sezone, pošto su na svom „Čika Dači“ savladali kruševački Napredak sa 2:1 (0:1). Kragujevčanima su izuzetno važne bodove doneli Komnen Andrić i Bojan Beljić iz penala, dok je jedini gol za goste postigao Nenad Mirosavljević.

Radnički je na ovom meču nastupio bez kapitena Spalevića, koji odrađuje kaznu zbog crvenog kartona iz prethodnog kola, a obzirom da „đavoli“ već duže vreme muku sa efikasnošću, trener Ivančević je bio u priličnom problemu pred početak utakmice. Sa druge strane, Kruševljani su u Kragujevac došli silno motivisani posle odlične premijere u Jagodini i trijumfa od 2:0.

Na prvu priliku se čekalo do 6. minuta kada je opasni Knežević probio po desnoj strani, ali je odbrana Kruševljana dobro intervenisala.

Posle nešto mirnijeg perioda igre, u 18. minutu ponovo preti Radnički preko Ivana Petrovića, koji je sjajno prevario dvojicu igrača Napretka, ali se spetljao u završnici napada. U 24. minutu preti Napredak posle kornera, ali je udarac glavom Regana, Čančarević efektno zaustavio.

Nakon toga je ponovo pao tempo igre, delimično i zbog prilične vrućine, što se odrazilo i na performanse aktera na terenu.

A onda – šok za domaće navijače. Igrao se 31. minut kada je dosuđen slobodan udarac za Napredak. Uigrana akcija gostiju rezultovala je pogotkom iskusnog Nenada Mirosavljevića, tako da su Kruševljani poveli sa 0:1.

U samom finišu prvog poluvremena preti Radnički preko Tintora, ali su ipak gosti otišli sa minimalnom prednošću na odmor.

malinic

Početak drugog poluvremena nije doneo ništa konkretnije u igri Radničkog. Trener Ivančević je umesto Pavlovića u igru uveo Stefana Petrovića. Radnički je bio bezopasan u napadu, pa je u 62. minutu trener Kragujevčana morao da reaguje još jednom izmenom i uvede mladog Komenena Andrića umesto Bojana Malinića. Taj potez se pokazao kao pun pogodak. Posle njegovog ulaska Radnički je prilično „živnuo“.

Igrao se 66. minut kada je Beljić sjajno uposlio Komnena Andrića, koji u svom prvom kontaktu sa loptom, postiže prvi gol za Radnički u novoj sezoni – 1:1.

djavoli

Velika radost za navijače Radničkog, koji od tog trenutka bukvalno počinju da nose svoj tim ka potpunom preokretu.

„Đavoli“ počinju da opsedaju gol rivala žarko želeći da postignu još jedan gol. Faktički, poslednjih pola sata fudbaleri Radničkog igrali su „viktorije“ pred golom Krznarića.

U 76. minutu pokušao je Ivan Petrović, a u 80. minutu pokušava i Slavko Marić iz slobodnog udarca.

I konačno, u 90. minutu neoprezan start Nikole Miloševića sudija kažnjava najstrožom kaznom, a Beljić pogađa „sa kreča“ za neopisivu radost domaćih navijača.

Radnički je tako došao do prve pobede u sezoni i jako važnih bodova na svom „Čika Dači“, pred seriju teških mečeva u šampionatu.

Već u narednom kolu fudbaleri Radničkog gostuju aktuelnom šampionu Partizanu.

Stadion: “Čika Dača“
Gledalaca: 4000
Glavni sudija: Anđelovski (Kačarevo)
Pomoćnici: Mihajlović i Petković (obojica iz Beograda)
Dodatne pomoćne sudije: Spasić (Surdulica) i Mihajlović (Vranje)
Žuti kartoni: Marić, Nedović (Radnički 1923), Deletić, N. Milošević, Bojić, Janičić i B. Milošević (Napredak).
Strelci: 0:1 Mirosavljević 31, 1:1 Andrić 64, 2:1 Beljić (iz jedanasterca u 90. minutu)

RADNIČKI 1923: Čančarević, Pavlović (od 46′ Stefan Petrović), Fejsa, Tintor, Otašević, Ivan Petrović, Nedović (od 75′ Petronijević), Marić, Beljić, Knežević, Malinić (od 62′ Andrić). Trener: Radmilo Ivančević.

NAPREDAK: Krznarić, Cvetković, Veselinović, Bogdan Milošević, Janičić, Abraham, Gavrić (od 78′ Nikola Milošević), Regan (od 87′ Deletić), Mirosavljević, Bojić, Dimitrov (od 63′ Trujić). Trener: Lešnjak Milan.