Ivančević: „Dobro drugo poluvreme – hvala Crvenim Đavolima“

U drugom kolu Superlige Srbije, Radnički je savladao Napredak iz Kruševca nakon velikog preokreta, rezultatom 2:1 (0:1).  Posle utakmice, novinarima su se obratili šef struke domaćih, Radmilo Ivančević i pomoćni trener Kruševljana, Ivan Stefanović.

“Tokom dosta dobrog prvog poluvremena i postignutog gola, imali smo dobrih šansi, dobro smo stajali, zatvorili smo povratne lopte Tintora glavom i kontrolisali prvo poluvreme u potpunosti “ –  krenuo je svoje izlaganje pomoćni trener Kruševljana, jer je šef struke Napretka, Milan Lešnjak, ostao bez glasa, pa je stigao kasnije da dođe i da se jedva čujno izvini zbog svoje sprečenosti da se pojavi i što je bilo očigledno, da govori.

„U drugom delu neočekivano se naša ekipa povukla, to nije bio dogovor iz svlačionice. Radnički je nošen publikom dodao gas i iskoristio nesmotrenost u našoj odbrani, gde je Andrić fenomenalno utrčao u prazan prostor za izjednačenje.

Drugi gol je nastao kao posledica kontranapada, nakon čega je dosudjen i jedanaesterac, a Radnički preokrenuo tok meča.  Čestitao bih Kragujevčanima i poželeo im sreću u nastavku takmičenja. „ – zaključio je pomoćni trener Napretka.

U domaćem taboru, šef struke  je bio zadovoljan:

„Zaista veoma važna pobeda za moju ekipu, posebno što smo gubili na poluvremenu. Znali smo da je Napredak odlična ekipa, koja je deklasirala Jagodinu  u prošlom kolu. Strahovali smo i spremali ozbiljno utakmicu.

U prvom poluvremenu nismo mogli da dodjemo do svoje igre i jednu nesmotrenost u prekidu skupo platili, kada je „maestro“ Mirosavljević sjajno pogodio i opet pokazao da je veliki igrač.“ – počeo je Radmilo Ivančević, šef struke Kragujevčana.

U drugom poluvremenu Radnički je bolje igrao:

„Verovao sam da ćemo odigrati sigurno bolje drugo poluvreme i tako je i bilo, dominirali smo tokom drugog poluvremena, imali dosta šansi, i zahvaljujući spretnosti Andrića uspeli da izjednačimo.

Pravoremene izmene su urodile plodom, a igrači sa klupe pokazali da zavređuju pažnju i da mogu da donesu preokret. Momci su pokazali da imaju karakter, jer su uspeli da okrenu utakmicu nakon primljenog gola. „

Ivančević se posebno osvrnuo na podršku sa tribina i odlično suđenje:

„Zahvalio bih se i „Crvenim Đavolima“ na podršci i  hteo bih da istakne da sam zadovoljan  suđenjem uz nadu da će uvek biti ovakvo. Čestitam momcima iz Kruševca na fer i korektnoj igri i želim im puno sreće, a na nama je da ponovimo ovo drugo poluvreme u utakmicama ispred nas.“ – zaključio je Radmilo Ivančević.