Prekid ponovo koban po Kragujevčane: Partizan pogotkom Gomeša slavio u Humskoj

Nisu fudbaleri Radničkog 1923 uspeli da ponove podvig sa prethodnog gostovanja u Humskoj, kada su uspešno odoleli vicešampionu Srbije, beogradskom Partizanu. “Crno-beli” su ovoga puta pronašli način da razoružaju borbene Kragujevčane i produže niz dobrih rezultata u plej-ofu – 2:1 (1:1).

Malo toga su fudbaleri Partizana i Radničkog 1923 prikazali u svom trećem međusobnom dvoboju ove sezone. Tek po koja lepa akcija i tri pogotka, koliko da se zabašuri bled utisak koji su akteri današnje prilično skromne fudbalske predstave na stadionu u Humskoj ostavili na malobrojne posetioce, koji su se dosađivali u većem delu utakmice, naročito u prvih četrdeset minuta kada nije viđena niti jedna ozbiljnija prilika na obe strane.

“Crno-beli” su imali više loptu u nogama, ali kao da nisu znali šta sa njom da urade, dok su se na drugoj strani Šumadinci, koji su nastupili bez kapitena Miloša Vidovića (kartoni) i Žofrija Činede (povreda), opredelili za neku vrstu „čekalice“, iako su imali nekoliko sasvim solidnih izleta na protivničku polovinu terena u ovom periodu utakmice.

U momentima kada je izgledalo da će se na odmor otići bez golova, Kvinsi Menig je sjajnim udarcem sa nekih 13-14 metara doneo početnu prednost domaćinu, da bi samo tri minuta kasnije stigao odgovor od strane iskusnog Luke Milunovića, koji je “nanjušio” kiks štopera Partizana posle centaršuta Čolovića i glavom sproveo loptu u mrežu pored šokiranog Popovića za rezultatsko poravnanje.

Nezadovoljni ishodom prvog poluvremena, “crno-beli” su na samom startu drugog dela utakmice “dodali gas” i intenzivirali pritisak ka golu kragujevačkog tima. Već u prvim minutima nastavka puleni trenera Igora Duljaja propustili su dve dobre prilike da povrate vođstvo. Najpre je danas veoma raspoloženi Kvinsi Menig iz izgledne pozicije pogodio spoljni deo mreže, a identičan epilog imao je i pokušaj mladog Nemanje Jovića minut kasnije.

Nisu ni Kragujevčani ostali dužni. Vidosavljević je u 49. minutu povukao kontru, zatim lepo „izvozao“ Saničanina, pre nego što je solidnim udarcem sa ivice šesnaesterca naterao Popovića da izboksuje loptu u korner.

Nešto agilnija igra na startu drugog poluvremena „crno-belima“ se isplatila u 56. minutu, kada je posle upotrebljivog centaršuta Danila Pantića iz prekida Rikardo Gomeš nadvisio kompletnu odbranu Kragujevčana i udarcem glavom poslao loptu iza Lekovićevih leđa.

Mogli su “crveni” vrlo brzo da uzvrate preko Luke Zorića, koji se samo par minuta po ulasku u igru našao u gol šansi, ali nije bio dovoljno precizan. Na drugoj strani Fuseni Dijabate je u 66. minutu uspeo da zatrese mrežu Kragujevčana, ali je sudija Pavle Tomić posle višeminutnih konsultacija sa kolegama iz VAR sobe odlučio da poništi pogodak zbog ofsajda.

Poslednje uzbuđenje na utakmici viđeno je u 72. minutu, kada je Jović sa nekih desetak metara iskosa sa leve strane šutirao pored gola. Kragujevački superligaš je pretrpeo svoj drugi uzastopni, a ukupno treći poraz u plej-ofu, koji ga ostavlja na osmoj poziciji prvenstvene tabele sa 41 sakupljenim bodom.

Fudbaleri Radničkog 1923 će narednog vikenda na oproštaju od svoje publike ugostiti novog-starog šampiona Srbije, ekipu Crvene zvezde.

PARTIZAN – RADNIČKI 1923 2:1 (1:1)

BEOGRAD
FK Partizan.
Gledalaca: 500.
Sudija: Pavle Tomić (Beograd).
Pomoćnici: Marko Đuričić (Loznica), Milan Pašajlić (Raška).
Strelci: Menig u 41. i Gomeš u 56. minutu, a Milunović u 44. minutu za Radnički 1923.
Žuti kartoni: Filipović (Partizan), Srnić, Krajišnik (Radnički 1923).

PARTIZAN: Popović, Filipović, Urošević, Vujačić, Saničanin, Kolorado, Pantić (od 74. Fejsa), Natko, Jović (od 74. Jevremović), Menig (od 60. Dijabate), Rikardo (od 88. Pavlović). Trener: Igor Duljaj.

RADNIČKI 1923: Leković, Miličić, Pecelj, Ivanović, Mitrović, Srnić (od 76. Ponjević), Krajišnik (od 60. Zorić), Čolović, Vidosavljević, Đurić (od 46. Evandro), Milunović (od 76. Jovanović). Trener: Dejan Joksimović.