Podela plena na Sušičkom brdu

Fudbaleri kragujevačkog srpskoligaša Sušice nisu uspeli da zabeleže pobedu na jesenjem oproštaju od svojih navijača. I pored dobrog izdanja u susretu sa Mačvom iz Bogatića, naročito u prvom delu utakmice, izabranici trenera Vladimira Božovića morali su na kraju da se zadovolje samo jednim osvojenim bodom – 1:1 (1:0).

Neplanirani poraz u Rabrovu prošlog vikenda primorao je Sušičane da u duelu sa vrlo čvrstom ekipom iz Bogatića potraže priliku za iskupljenje pred svojim simpatizerima.

Krenuli su domaći vrlo ofanzivno, stvorili par izglednih prilika pred protivničkim golom u uvodnoj fazi utakmice, a najbliži vođstvu bili su nakon slobodnog udarca u izvedbi Nikole Božovića, kada je lopta nezgodno odskočila ispred golmana Mačve Perića i pogodila prečku.

Učestali ataci „plave čete“ konačno su urodili plodom u 27. minutu, kada je posle udarca glavom kapitena Sušice Baroša i loše reakcije golmana Mačve Perića, mladi Dušan Krstić doneo prednost kragujevačkom timu.

Suočeni sa rezultatskim deficitom nakon prvih 45 minuta, gosti iz Bogatića su u nastavku utakmice zaigrali znatno angažovanije, kako bi što pre došli do rezultatskog egala. Sušičani su uspešno odolevali sve do 76. minuta, kada je Isaković iskoristio trenutak pometnje u odbrani kragujevačkog tima i rezantnim udarcem sa ivice šesnaesterca poravnao rezultat.

Pokušavali su fudbaleri Sušice da u samom finišu utakmice dođu do drugog gola, ali uzalud. Duel na Sušičkom brdu okončan je bez pobednika, a čini se da su ovakvim epilogom bili zadovoljniji gosti, koji su uspeli da odnesu vredan bod u Bogatić.

Kolo pre kraja prvog dela sezone u Srpskoj ligi Zapad, fudbaleri Sušice zauzimaju jedanaesto mesto na tabeli sa devetnaest sakupljenih bodova.

Jesenju polusezonu fudbaleri Sušice završavaju gostovanjem ekipi Smedereva 1924 narednog vikenda.