Podela bodova u Bresnici

fk-slavijaSlobodan Živić (7) uspeo je da izjednači za domaćina i dobije crveni karton

Na otvaranju prolećne sezone u Zoni „Morava“ Slavija je na svom terenu ostvarila polovičan uspeh. U duelu sa Karađorđem iz Ribnice kod Kraljeva odigrala je danas ispod svojih mogućnosti i osvojila samo bod igrajući 2:2.

Oslabljeni sastav kragujevačkog zonaša, posle odlaska šestorice prvotimaca u zimskom prelaznom roku, naišao je na veliki otpor ekipe trenera Mila Vuletića, koji je odustajanjem Metalca iz Kraljeva od takmičenja sa petoricom igrača u „paketu“ pojačao Ribmičane. Međutim, Slavija je dobro krenula i u petom minutu Miloš Simić je uzdrmao stativu, a deset minuta kasnije na drugoj strani na isti način revanširao se štoper gostiju Ivan Anđelković. U 28. minutu Simić je propustio još jednu priliku da dovese Slaviju u vođstvo, kada je centriranu loptu Slobodana Živića sa desne strane  sa ivice peterca poslao glavom preko prečke. Ove promašaje gosti su kaznili u finišu prvog poluvremena. Posle slobodnog udarca Nikole Vukovića u 38. minutu sa leve strane, najviše je skočio Zeljko Kosovac i glavom loptu skrenuo u mrežu golmana Nikole Petrovića. Samo pet minuta kasnije Bresničani su uspeli da izjednače. Simić je izveo korner sa desne strane, a Živić glavom loptu ubacio u gol gostiju, pa se, ipak, na odmor otišlo sa rezultatom 1:1.

U drugi deo današnjeg susreta fudbaleri Slavij su ušli nervoznije. Zbog drugog žutog karzona u 48. minutu isključen je Živić, što je još više otežalo posao izabranicima trenera Vladice Radovanovića. Ipak, domaći tim je smogao snage i u 57. minutu uspeo da preokrene rezultat u svoju korist. Sa leve strane slobodni udarac izveo je Lazar Kovačević, a lopta je na prvoj stativi pored golmana završila u mreži. Desetak minuta kasnije Aleksandar Dimitrijević sa desne strane ušao u protivnički peterac i propustio „zicer“ da poveća prednost na 3:1. Umesto da loptu pošalje u gol on je pokušao daasistira Kovačeviću, ali je odbrana gostiju otklonila opasnost.

U 78. minutu sudija Borko Radović iz Čačka mogao je da se oglasi kada je Simić oboren u kaznenom prostoru gostiju, ali je samo odmahnuo rukom da se igra nastavi i tako oštetio domaćina.

U finišu utakmice Slavija je pokušala da i sa igračem manje sačuva stečenu prednost, ali su uporni gosti uspeli da izjednače. U 86. minutu, posle ubacivanja lopte sa desnog boka od strane Strahinje Jankovića, rezervista Petar Milević je iskoristio neopreznost odbrane i  sa nekoliko metara postavio konačan rezultat 2:2. Tako je Slaviji izmakla pobeda u duelu sa podmlađenim timom Karađorđa.

U ostalim susretima 16. kola Zone „Morava“ postignuti su sledeći rezultati: Jošanica – Bane 4:0, Omladinac (NS)- Polet (T) 1:1, Trepča – Sloboda (Č) 0:0, Takovo – Braća Vuković 1:1, Ovčar – Tutin 0:0, Dragačevo – Orlovac 0:1. Slobodan je bio Arsenal zbog odustajanja od takmičenja ekipe Metalca iz Kraljeva. Posle remija u Bresnici Karađorđe i Slavija sa po 20 bodova zadržali su mesto u gornjem delu tabele.

U narednom kolu Slavija je gost Poleta u Trbušanima, a u ostalim susretima 17. kola sastaju se: Arsenal – Takovo, Dragačevo – Jošanica, Orlovac – Ovčar, Braća Vuković – Trepča, Sloboda (Č) – Omladinac, Karađorđe – Bane.

SLAVIJA – KARAĐORĐE 2: 2 (1:1)

Igralište: U Bresnici.
Sudija: Borko Radović (Čačak).
Strelci: Živić u 43. i Kovačević u 57. za Slaviju, a Kosovac u 38. i Milević u 86. minutu za Karađorđe.
Žuti kartoni: Jokić, Kovačević, Radovanović (Slavija), Vuković, Kosovac, Janković, Arsenijević (Karađorđe).
Crveni karton: Živić u  48. minutu (Slavija).

SLAVIJA: Petrović, Lazić, Todorović (Beljić), Ilić, Jokić, Sretković, Živić, Vasović, Simić, Dimitrijević (Radovanović), Kovačević.

KARAĐORĐE: Košanin, Parezanović, Arsović, Vuković, Anđelković, Arsenijević (Komatzović), Kosovac (Komatović), Zdravković, Jovanović, Živanović, Janković (Milević).