Šumadinke ponovo slavile u gradskom derbiju

zfk-sumadija-zfk-trijumfFudbalerke Trijumfa (crveni dresovi) i Šumadije 1903 pre početka jesenjeg duela

U devetom kolu Prve lige Srbije u fudbalu za žene, na startu prolećnjeg dela prvenstva ekipa Šumadije 1903 u duelu sa gradskim rivalom Trijumfom pobedila je sa 2:0. Fudbalerke sa Bubnja bile su uspešnije od bivšeg superligaša i u jesenjem delu kada su pobedile sa 3:1.

Ovoga puta domaćin gradskog derbija bio je Trijumf na stadionu Levča u Rekovcu. U zanimljivoj igri bolje su se snašle fudbalerke novog prvoligaša Šumadije 1903 i sa dva pogotka u prvom poluvremenu obezbedile pobedu.

Ekipa trenera Srđana Prokića dobro je otvorila utakmicu i brzo došla do prednosti. U 2. minutu posle kornera u gužvi pred golom Trijumfa najbolje se snašla Milica Mijatović i pored nemoćne Mijailovićeve ubacila loptu u mrežu.

Na 2:0 povisila je Katarina Milosavljević, inače, biša fudbalerka Trijumfa, posle kontra napada i preciznog udarca sa nekoliko metara.

Oslabljena ekipa Trijumfa, koju vodi trener i osnivač ovog kluba Slobodan Branković, zbog odlaska većeg broja fudbalerki, posle ispadanja iz Superlige, nije mogla da se suprostavi razigranim Šumadinkama.

Jednu od retkih šansi za ublažavanje poraza Trijumfa imala je Suzana Jovanović u drugom poluvremenu.

U vođstvu je beogradski Obilić sa 16 bodova, a Šumadija 1903 druga sa dva boda manje, dok je Trijumf  peti sa zaostatkom od četiri boda za vodećom ekipom.

Liga je dosta izjednačena i mala bodovna razlika od pretposlednje do prve ekipe. Mi smo dobro startovali i cilj nam je da se kao novajle zadržimo u ovom rangu takmičenja. Najviše šansi za Superligu ima Obilić, jer je najkvalitetnija ekipa – kaže Danijela Miloradović, predsednica ŽFK Šumadija 1903.

U narednom kolu Šumadija 1903 dočekuje poslednjeplasirani Fruškogorac, a Trijumf odlazi u goste Poletu iz Sivca.

TRIJUMF – ŠUMADIJA 1903 0:2 (0:2)