Pobeda u finišu stigla do nova tri boda

Fudbaleri Pobede zabeležili su važnu pobedu u 7. kolu Srpske lige Zapad i to na domaćem terenu protiv Šumadije iz Aranđelovca rezultatom 2:0 (0:0). Veoma mlada ekipa Pobede uspela je tek u finišu utakmice da savlada znatno iskusnije goste iz Aranđelovca i dođe do nova tri boda.

Prvi deo meča protekao je bez pravih prilika, da bi u drugom poluvremenu videli nešto bolju igru domaćeg tima, koja je u samom finišu meča krunisana sa dva gola.

U 70.minutu mladi Đuričić je uputio izvrstan centaršut sa desne strane, a realizator je najiskusniji u redovima domaćina Stojanović, koji je u međuvremenu ušao u igru umesto Kostadinovića. Konačnih 2:0 postavio je štoper Savić, udarcem glavom posle kornera Kilibarde u 77.minutu.

Šumadija je na kraju mogla i do boda da su realizovali prvo šansu u 89.minutu, kada je Savić izbacio loptu sa gol linije svog tima, a u nadoknadi vremena je golman Radosavljević paradom sprečio udarac rezerviste Šumadije Ignjatovića.

Na kraju je ostalo 2:0 za domaće, koji su tako došli do četvrte pobede u prvenstvu. Pobeda posle ovog kola deli četvrto mesto sa 13 bodova, a u narednom kolu gostuje ekipi Jošanice.

Pobeda – Šumadija (A) 2:0 (0:0)

BELOŠEVAC.
Igralište: Pored pruge.
Sudija: Nikola Pavlović (Šabac).
Pomoćnici: Miroslav Burmazović (Loznica) i Darko Popović (Radalj).
Žuti kartoni: Vidović, Kostadinović (Pobeda Beloševac), Jaćimović, Drašković (Šumadija).
Strelci: 1:0 Stojanović u 70. minutu, 2:0 Savić u 77.minutu.

POBEDA: Radosavljević, Bjelanović, Kilibarda, Ljujić, Matanović (Vukomanović), Savić, B.Miljuš, Vidović, Kostadinović (Stojanović), Vidić (Šimunović), Đuričić.

ŠUMADIJA (A): Nićiforović, Matejić, Jaćimović, Stojčić, Đorđević, Drašković, Živković (Mihajlović), Turković (Jeremić), Bulatović, Stepanović, Lakić (Ignjatović).

Igrač utakmice: Nemanja Savić (Pobeda)

Partizan iz Bumbarevog Brda je posle eleminacije od Spartaka u Kupu Srbije uspeo da se konsoliduje i zabeleži pobedu protiv Slobode iz Čačka rezultatom 2:0. Na taj način su popularni „bumbari“ došli do svog drugog trijumfa u prvenstvu, a u narednom kolu gostuju u Loznici istoimenoj ekipi.