Kazna za propuštene prilike

fk-radnickiFudbaleri Radničkog poraženi su u Užicu od domaće Slobode rezutatom 2:1 (1:0), u utakmici 7. kola Jelen Superlige. Kragujevčani imaju za čime da žale, obzirom da su propustili par stopostotnih šansi u drugom delu igre i tako omogućili domaćinu da dođe do prvog trijumfa u novoj sezoni.

Užičani su iznenađujuće loše otpočeli ovu sezonu i pre ovog kola nalazili se na začelju tabele, bez ijedne jedine pobede. Domaćin je poseban problem imao sa efikasnošću, pošto su na dosadašnjih šest mečeva u šampionatu fudbaleri Slobode samo dva puta uspeli da zatresu mrežu svojih rivala. Da im sledi skori izlazak iz golgeterske krize, Užičani su najavili ubedljivom pobedom nad Teleoptikom u kupu od 3:0.

Sa druge strane, najbolji strelac Radničkog kapiten Darko Spalević zatersao je mrežu na dva uzastopna meča, protiv Donjeg Srema u prvenstvu i Banata u kupu, pa su oba tima optimistično ušla u utakmicu, verujući da mogu do celog plena. Sve to kao da je nagovestilo da ćemo pod reflektorima na „Begluku“ videti jedan veoma zanimljiv meč.

Da su domaći konačno pronašli rešenje za neefikasnost u proteklom delu prvenstva, demonstrirali su već na samom startu meča. Igrao se 7. minut kada je Žeravica uzeo loptu na sredini terena, povukao je ulevo i preciznim udarcem sa dvadesetak metara pogodio cilj i doveo svoju ekipu u vođstvo.

Radnički je prvu šansu na meču imao u 10. minutu, kada je Stojmirović oprobao svoj udarac sa nekih trideset metara. Sloboda je i posle postignutog gola zadržala blagu terensku inicijativu, iako je težište igre bilo na sredini terena. Do kraja poluvremena nije bilo izrazitih prilika ni za jednog od aktera meča, pa se na petnaestominutni odmor otišlo sa vođstvom Užičana od 1:0.

Na startu drugog dela igre Ivančević je ukazao šansu Porkariju, koji je zamenio Nedovića i uneo malo živosti u igru Kragujevčana.

Prvu šansu u nastavku igre imaju gosti u 54. minutu, kada je strelac vodećeg gola Žeravica uposlio Okuna, koji iskosa, sa leve strane, šutira pored gola Čančarevića. Radnički polako preuzima kontrolu na terenu i sve češće preti domaćinu. U 61. minutu Krivokapić je šutirao sa nekih dvadeset metara, ali preko gola Slobode.

Igrao se 66. minut kada Kragujevčani konačno postižu gol. Mladi Nikola Kovačević je iskoristio nepažnju iskusnog čuvara mreže Užičana Dejana Rankovića i uspeo da izjednači rezultat.

Radnički sada nastavlja sa atacima ka golu Slobode, u želji da dođe do potpunog preokreta. Ređaju se udarci na gol Rankovića. U 71. minutu šutira Krivokapić, Ranković odbija loptu, ali samo do Stojmirovića, koji ponovo tuče ka golu Užičana, međutim golman Slobode još jednom spašava svoj tim sigurnog pogotka.

A onda, kako to obično biva u fudbalu, sledi kazna na drugoj strani. Igrao se 76. minut kada je sjajni Okuno prošao tri igrača Radničkog i savladao nemoćnog Čančarevića.

Raspoloženi Okuno preti ponovo, već u narednom napadu, ali je Čančarević oprezan.

U finišu Ivančević baca sve karte na napad i pokušava sa čak tri špica na terenu da dođe do drugog gola. U 87. minutu Radnički je imao još jednu stopostotnu šansu, nakon udarca glavom Komnena Andrića, ali je još jednom Ranković neverovatno reagovao i zaustavio taj pokušaj gostujućih igrača. Na kraju su bodovi ipak ostali u Užicu, a Radnički je tako zabeležio i četvrti uzastopni poraz na gostovanjima ove sezone.

Posle prilične uspavanke u prvom delu igre, viđena je prava eksplozija u nastavku. Radnički ima za čim da žali, dok domaći mogu da zahvale svom golmanu Rankoviću, koji je spasao tri sigurna gola.

U narednom kolu Radnički će na svom „Čika Dači“ dočekati ekipu Voždovca.