Pobeda rukometaša Radničkog za kraj godine

1925_1418848613

Rukometaši Radničkog su se na najlepši mogući način oprostili od svoje publike, u ovoj za njih veoma uspešnoj 2014. godini. Oni su u zaostalom meču 11. kola SEHA lige savladali skopski Metalurg u „Jezeru“ sa 29:24 (14:9) i tako ubeležili tek drugi trijumf u regionalnoj ligi, nakon tromesečnog posta.

Iako oslabljeni neigranjem Šmigića i Guglete, Kragujevčani su pružili svoj maksimum na terenu i izuzetnom željom i borbenošću izvojevali veliku pobedu protiv favorita.

Odlično je domaći tim otvorio meč i poveo sa 4:1 u 7. minutu, a potom u 7:3 u 14. minutu. Međutim, gosti su se dobro držali, pre svega zahvaljujući raspoloženom Mojsovskom. Ipak, u finišu prvog dela igre razigrali su se Grbović i Pralica, pa je Radnički na odmor otišao sa maksimalnih „plus pet“ – 14:9.

U nastavku su domaći rukometaši, pre svega zahvaljujući sjajnom pivotmenu Grboviću, uspevali da održavaju 4-5 golova prednosti i rutinski privedu meč kraju.

Upravo je Grbović bio nerešiva enigma za ekipu Metalurga, pošto je čak 9 puta pogađao njihovu mrežu. Pridodao mu se Pralica, sa 7 golova.

Kod gostiju prednjačio je Mojsovski sa 8 golova, dok je Talevski 5 puta bio precizan.

Ovom pobedom Kragujevčani su okončali prvi deo regionalnog takmičenja, sa 7 osvojenih bodova na svom kontu.

Radnički će naredni meč u SEHA ligi igrati 7. februara, kada će ugostiti Meškov Brest.

Radnički Metalurg 29:24 (14:9)

Dvorana
: Jezero.
Gledalaca: 400.
Sudije: Arnautović i Jović (BiH).
Sedmerci: Radnički 2 (2), Metalurg 4 (3).
Isključenja: Radnički 6, Metalurg 8 minuta.

RADNIČKI
: Arsić (3 odbrane), Pralica 7 (2), Prodanović 3, Janićijević, Gemaljević, Mošić, Petrović (6 odbrana, 1 sedmerac), Spasić 3, Milinčić, Simić, Tomić 2, Šmigić, Bosić 3, Ervaćanin, Rajičević 2, Grbović 9.

METALURG
: Ojleski 2, Dimovski, Mađovski, Kosteski 3, Georgievksi 1, Misovski (4 odbrane), Mitrevski (4 odbrane), Markoski, Mojsovski 8 (3), Kukoski, Madžovski 2, Talevski 5, Velkovski, Peševski 1, Đukić 2.