Pančevci izgurali Kragujevčane sa pobedničkog koloseka

Seriju od tri uzastopna trijumfa rukometaši Radničkog prekinuli su porazom na gostovanju pančevačkom Dinamu u utakmici 9. kola ARKUS lige – 32:35 (17:20).

Pančevačko „Strelište“ ostaje neosvojiva tvrđava za Šumadince, kojima čak ni sjajna partija juniorskog reprezentativca Srbije Boška Stanisavljevića, koji je meč završio sa 17 postignutih golova, nije pomogla da izbegnu poraz na ovom gostovanju.

Domaćin je maltene tokom čitavog prvog poluvremena bio u rezultatskoj prednosti, koja je svoj zenit dostigla u 17. minutu, kada su se Pančevci odlepili na velikih sedam golova razlike (16:9). Prenuli su se Kragujevčani u finišu ovog perioda igre, zategli su odbranu i podigli nivo igre u napadu, pa su na odmor između dva poluvremena otišli sa samo tri gola minusa – 20:17.

Desetominutna pauza nije poremetila ritam Šumadinaca, koji u 35. minutu stižu do rezultatskog egala (21:21), ali je usledila promptna reakcija domaćina, koji serijom od tri vezana pogotka vraća prednost s kraja prvog poluvremena (24:21). Svaki naredni pokušaj izabranika trenera Žikice Milosavljevića da utakmicu vrate u egal rukometaši Dinama uspešno su odbijali, i tako sve do samog kraja susreta, koji je okončan rezultatom 35:32 u korist pančevačkog tima.

Pored pomenutog Stanisavljevića, u redovima kragujevačkog tima istakao se još i Miloš Barudžić sa 8 postignutih golova, dok su u ekipi Dinama prednjačili Marko Perović sa 8 i Milan Golubović sa 7 pogodaka.

Nakon devet odigranih kola u ARKUS ligi, rukometaši Radničkog zauzimaju šesto mesto na tabeli sa 12 osvojenih bodova.

U narednom kolu Kragujevčane očekuje još jedno teško gostovanje, ovoga puta dvostrukom šampionu Evrope Metaloplastici u Šapcu.

DINAMO – RADNIČKI 35:32 (20:17)

PANČEVO
Hala: “Strelište“.
Gledalaca: 400
Sudije: Goran Kovač, Srđan Milosavljević.
Sedmerci: Dinamo 6 (5), Radnički 8 (5).
Isključenja: Dinamo 12 min, Radnički 12 min.

Dinamo: Marjanović (11 odbrana), Dornjei, Stamenković 4, Perović 8, Čelica 3, Ivezić, Novaković, Čabrilo 5, Distol, Pavlović 1, Urta, Golubović 7, Kostadinović, Radović 1, Milošević, Sunajko 6.

Radnički: Maljević,Grubor 2, Stanisavljević 17, Prodanović 1, Mutavdžić, Mojsilović, Kasalović 2, Barudžić 8, Knežević, Utvić, Đerić 2, Stanojev, Vasiljević, Jovanović (8 odbrana), Zlatanović (1 odbrana).

Igrač utakmice: Veljko Čabrilo (Dinamo)