Odbojkaši Radničkog zakoračili ka polufinalu plej-ofa

Lako su odbojkaši Radničkog izašli na kraj sa požarevačkim Mladim radnikom u prvoj utakmici četvrtfinalne serije plej-ofa BPŠ Superlige Srbije. Šumadinci su slavili sa maksimalnih 3:0 u setovima – 26:24, 25:18, 25:15, te će imati priliku da u revanšu, koji je na programu u subotu u Požarevcu, osiguraju plasman u samu završnicu domaćeg prvenstva.

Veće neizvesnosti bilo je samo u uvodnom setu i to isključivo krivicom Brđovićevih izabranika, koji su, da upotrebimo već izlizan sportski žargon, „od gotovog napravili veresiju“. Imali su Kragujevčani šest poena „viška“ u samoj završnici seta (21:15), ali su serijom grešaka vratili Požarevljane iz mrtvih i doveli u pitanje ishod ove deonice. Na kraju su kestenje iz vatre morali da vade srednjaci Radević i Goić, koju su osvojili dva ključna poena za konačnih 26:24.

Poučeni iskustvom iz uvodnog perioda, odbojkaši Radničkog nisu se previše kockali u naredna dva seta, koja su na prilično lak i ubedljiv način rešili u svoju korist. Posebno su Šumadinci bili raspoloženi u trećem setu, koji su dobili dvocifrenom razlikom.

Zanimljivo da je trener Brđović na ovoj utakmici koristio samo sedmoricu igrača, a poenterski se najviše istakao Vuk Ivanković sa 17 osvojenih poena, od toga 4 asa, dok su David Krastev i iskusni Mirko Radević, koji je imao čak 5 uspešnih blokova, dodali po 11.

Kod gostiju iz Požarevca prednjačio je korektor Aleksandar Gmitrović sa 16 osvojenih poena, dok su ostali njegovi saigrači ostali na jednocifrenom učinku.

Drugi meč polufinalne serije igra se u subotu u Sportskoj hali „Požarevac“ sa početkom u 16 časova.