Na Bubnju pao i imenjak iz Toponice (FOTO)

Derbi 11. kola Šumadijsko-raške zone između lidera na tabeli i Šumadije iz Toponice, koji je odigran danas na Bubnju, zasluženo je pripao domaćinu, rezultatom 3:0 (2:0).

Mladi fudbaleri Šumadije 1903 sigurnim korakom idu ka tituli jesenjeg prvaka u
Šumadijsko-raškoj zoni

Susret ekipa iz vrha tabele po idealnom vremenu za igru protekao je u pravom sportskom odmeravanju snaga i sa svega jednom javnom opomenom.

Interesantno je napomenuti da obe ekipe nisu mogle da nastupe u kompletnim sastavima zbog kartona. U domaćoj ekipi nije bilo Radosavljevića, dok je na drugoj strani golman Toponičana Marjanović izdržava kaznu od dve utakmice posle isključenja u Gruži. U ekipi Šumadije 1903 nije se pojavio ni prvi strelac Đorđević, a ni trener gostujuće ekipe Radisav Prodanović nije mogao da računa na najjači sastav. Pa i pored toga, gledaoci videli su zanimljiv fudbal, posebno ono što je prikazao  podmlađeni tim Šumadije 1903, u kojem je nastupilo samo dva igrača starija od 20 godina.

Od iskusnije ekipe iz Toponice, koja u ovoj sezoni predstavlja prijatno iznenađenje, više se očekivalo, posebno u realizaciji. Međutim, izabranici trenera Željka Vasića više su želeli pobedu, što su i ostvarii. Postigli su tri gola, a da su bili malo precizniji Šumadija iz Toponice mogla je da pretrpi i teži poraz.

Od iskusnije ekipe iz Toponice, koja je u prethodnom susretu odnela bodove sa
Bubnja, više se očekivalo

Lider na tabeli sa Bubnja je za dva minuta igre u prvom poluvremenu postigao dva gola, što mu je dozvoljavalo da u nastavku igra opuštenije, pa je u pojedinim delovima utakmice na terenu izgledalo kao da se igra prijateljski susret.

Od početka utakmice igrači Šumadije 1903 krenuli su sa brzim akcijama i stvarali šanse u želji da što pre dođu u vođstvo. U 12. minutu sa desne strane dobro je šutirao Stefanović, ali je golman Toponičana iz dva puta uspeo da smiri i uhvati loptu. Samo minut kasnije Ljubo Nenadić je levicom uputio „bombu“, a lopta je za koji santimetar završila pored stative.

Polovinom prvog poluvremena Stefanović je propustio dve šanse da dovede domaćina u vođstvo. Prvi njegov udarac je izblokirao bek Vujović i lopta je završila u korneru, a drugi put nije iskoristio „zicer“, jer je loptu poslao preko gola.

Prvu priliku za gol gosti su imali u 27. minutu. Lukić je iz prve zahvatio ubačenu loptu sa desne strane, ali je ona završila tik pored stative mladog golmana Bogdana Jakovljevića.

Nadmoćniju igru i potpunu kontrolu igre domaći tim krunisao je prvim pogotkom u 28. minutu. Posle brze kontre Nenadić je sa leve strane ubacio loptu do Rejmana, koji je preciznim udarcem sa 16 metara po zemlji iznenadio golmana Toponičana za 1:0.

Petar Rejman prvi je zatresao mrežu gostiju iz Toponice i doveo lidera u vođstvo

Samo dva minuta kasnije domaći tim je duplirao prednost i to je odlučilo utakmicu. Ispred linije 16 metara gosti su pokušali da zaustave napad faulom, ali je sudija Lazar Radojković poštovao prednost, što je iskoristio mladi Riznić i primorao golmana Mićića da i drugi put vadi loptu iz mreže.

Posle ovog pogotka splasnuli su napadi igrača podmlađenog tima Šumadije 1903, pa se dobijao utisak da su zadovoljni rezultatom 2:0 sa kojim su otišli na odmor.

Iskusniji igrači gostiju (plavi dresovi) igrali opuštenije i nisu uspeli da postignu gol

U drugom poluvremenu kragujevački zonaš je nastavio sa dopadljivom igrom i stvaranjem šansi, koje nije koristio, ali se gosti nisu predavali. Posle udarca Stefanovića sa 18 metara u ruke golmana gostiju, Toponičanima se ukazala prilika za smanjenje prednosti protivnika. U 54. minutu Matanović je utrčao pored odbrane na ubačenu loptu i pokušao da lobuje Mićića, ali je prebacio pazan gol.

Na drugoj strani nekoliko minuta kasnije udarac Stefanovića je još jednom izblokiran na ivici peterca. Ovaj igrač, koji je žarko želeo da se upiše u listu strelaca, u 68. minutu je izašao pred golmana gostiju, ali je sporo reagovao i dozvolio štoperu Pačarizu da mu sa leđa izbije loptu i otkloni opasnost.

Posle velikog pritiska domaćina i serije neiskorišćenih šansi, u listu strelaca se upisao i rezervista Krstić u 83. minutu. Akcija je išla preko leve strane, kada je brzonogi mladi napadač domaćina ušao u protivnički kazneni prostor i loptu pored golmana poslao po zemlji u suprotni ugao, pa je tako trećim pogotkom nadmoćniju igru lidera na tabeli „overio“ za konačnih 3:0.

Rezervista Strahinja Krstić trećim pogotkom na utakmici krunisao bolju igru Šumadije
1903

Posle devete pobede u sezoni, Šumadija 1903 je povećala prednost u odnosu na drugoplasiranu Gružu, koja ima utakmicu manje, na šest bodova.

ŠUMADIJA 1903 – ŠUMADIJA (T) 3:0 (2:0)

Stadion: Bubanj.
Sudija: Lazar Radojković.
Pomoćnici: Nikola Manojlović, Nikola Radević (svi iz Kragujevca).
Strelci: Rejman u 28, Riznić u  30. i Krstić u 83. minutu.
Žuti karton: Šapić (Šumadija 1903).

ŠUMADIJA 1903: B. Jakovljevićić, L. Jakovljevljević (od 46. Marković), Rejman, Vranić, Janković, Kočanović, Stefanović, Šapić, Savić, Riznić (od 62. Krstić), Nenadić (od 46. Matović).

ŠUMADIJA (T): Mićić, Parezanović (od 58. S.Ceković), Vujović (od 66. Jovanović), Đurić, Pačariz, Spakić, Đ. Ceković, Dimitrijević, Lukić (od 75. Stojković), Matanović, Đorđević.

Danas je odigrana još jedna utakmica 11. kola. Omladinac je u Novom Selu poražen od Reala iz Podunavaca 0:2.

Svi ostali susreti igraju se sutra. Vodojaža je gost Bana u Raški, Korićani ekipi Apolona 2018 u Kovačima, a Budućnost u Resniku dočekuje Goč iz Vrnjačke Banje.

U narednom, 12. kolu, Šumadija 1903 je gost Korićana, a Šumadija u Toponici dočekuje ekipu Zvečana.

1 thought on “Na Bubnju pao i imenjak iz Toponice (FOTO)