Sušičani preokretom zabeležili šestu pobedu

Osvajanjem tri boda u susretu sa Proleter Mihajlovcem (3:1), kragujevački srpskoligaš vratio se u gornji deo tabele, a u narednom 14. kolu Srpske lige „Zapad“ gost je lideru na tabeli Borcu 1926 u Čačku.

Fudbaleri Sušice su sa igračem manje osvojili važne bodove protiv Mihajlovčana

Fudbaleri Sušice danas su sa igračem manje, boljom igrom u drugom poluvremenu uspeli da osvoje važne bodove. Iako su imali za protivnika poslednjeplasiranu ekipu na tabeli, oni nisu lako došli do bodova i morali su dobro da oznoje dresove kako bi zabeležili šestu pobedu u ovoj sezoni i četvrtu pred svojim navijačima.

Da nije bilo dva poraza na stadionu u Sušici, izabranici trenera Miroslava Stakića bili bi sada na drugom mestu, odmah iza čačanskog Borca. Međutim, uspeh je za novajliju u ligi i osmo mesto, gde se sada nalazi Sušica.

Gosti su u Kragujevac došli u oslabljenom sastavu sa samo 11 igrača i rezervnim golmanom, ali su iznenadili Sušičane pogotkom u 13. minutu. Milovanović je izveo udarac iz prekida sa oko 18 metara preko živog zida i loptu poslao u raklje, tako da Bulatović nije imao šanse da spreči pogodak i vođstvo Mihajlovčana.

Posle ovog pogotka domaći tim brzo se vratio u igru i nastavio sa pritiskom na gol Dobrića, što je materijalizovano izjednačenjem u 21. minutu. Đukić je izveo skraćeni korner sa desne strane i ubacio loptu pred gol protivnika, gde se našao štoper Dobrić i glavom loptu sproveo u mrežu za izjednačenje (1:1), što je bio i rezultat provog poluvremena.

Međutim, u 41. minutu, posle jednog starta Dobrić je kao poslednji igrač odbrane dobio crveni karton i morao je u svlačionicu, pa je domaći tim nastavio utakmicu sa igračem manje, što je donekle poremetilo koncepciju igre trenera Stakića.

Posle odmora igrači Sušice krenuli su ofanzivnije, postigli još dva pogotka i preokrenuli rezultat u svoju korist.

Samo što je počelo drugo poluvreme, kragujevački srpskoligaš je postigao i drugi pogodak. U akciji na sredini terena učestvovali su Obradović i Đurđević, koji je povratnom loptom pronašao Jovovića, kome nije bilo teško da zatrese mrežu za preokret od 2:1.

Marko Jovović je drugim pogotkom na utakmici preokrenuo rezultat u korist Sušice

Imao je domaći tim šanse i da poveća prednost, koje nije iskoristio. Mihajlovčane je spasila i prečka, koju je pogodio Đurđević u 60. minutu.

U finišu utakmice Sušičani su postigli i treći pogodak. Đukić je prošao po levoj strani i ušao u kazneni prostor gostiju, gde je zaustavljen prekršajem, zbog čega je sudija opravdano pokazao na belu tačku. Siguran sa 11 metara bio je Đurđević, koji je tako postavio konačan rezultat 3:1.

SUŠICA – PROLETER MIHAJLOVAC 3:1 (1:1)

U Sušici.
Gledalaca: 150.
Sudija: Nikola Simić (Valjevo).
Pomoćnici: Željko Đurić (Ub), Ivan Vučićević (Kraljevo).
Strelci: Dobrić u 21, Jovović u 47. i Đurđević u 85. minutu iz jedanaesterca za Sušicu, a Milovanović u 13. minutu za Proleter Mihajlovac.
Žuti kartoni: Jovović, Ljubisavljević (Sušica), Milentijević, L. Lukić (Proleter Mihajlovac).
Crveni karton: Dobrić u 41. minutu (Sušica)

SUŠICA: Bulatović, Milosavljević (od 46. Nedović), Baroš, Dobrić, Jovović, Đurđević, Cvijović (od 79. Đorđević), Obradović, Đukić, V. Božović (od 62. S. Božović), Ljubisavljević.

PROLETER MIHAJLOVAC: Dobrić, Mišić, Bulatović, A. Lukić, Milovanović, Maksimović, Milentijević, Stančić, L. Lukić, Milićević, Vasić.

Šestom pobedom u ovoj sezoni, Sušica je popravila bodovni saldo i priključila se ekipama koje se bore za vrh tabele. Trenutno su Sušičani na osmom mestu sa 20 bodova, koliko ima i Sloga iz Požege na sedmoj poziciji.

U vođstvu je Borac 1926 iz Čačka sa 34 boda, kome Sušica u narednom kolu odlazi u goste.