Mojsilović doneo bodove Jadranu (FOTO)

fk-jadran
Fudbaleri Jadrana iskoristili su svoju šansu i zabeležili pobedu u duelu sa Cerovčanima

U devetom kolu Prve gradske lige Kragujevca fudbaleri Jadrana danas su savladali Patizana iz Cerovca i osvojili važne bodove za plasman u gornji deo tabele.

Bio je to duel dve nekompletne ekipe, koje su želele bodove. Više sreće imao je domaći tim, koji je uspeo da postigne jedan gol, zabeleži  četvrtu pobedu u ovoj sezoni i na tabeli sa 15 bodova  prestigne Cerovčane, koji sada imaju  dva boda manje. Malobrojni gledaoci nisu  nisu videli mnogo šansi i šuteva na gol, jer se borba vodila uglavnom između dva kaznena prostora.

Ipak, bilo je pokušaja na obe strane, ali je Jadran iskoristio samo jednu priliku i „minimalcem“ uvećao bodovni saldo.

Prvi su pripretili gosti iz Cerovca udarcem  Simića na početku utakmice, ali je golman Đokić iz dva puta uspeo da uhvati loptu.  Na drugoj strani uzvratio je Marković sa 7-8 metara glavom, ali je loptu poslao u ruke golamana Partizana Veličkovića.

fk-jadran-partizanIgrači Partizana (crno- beli dresovi) bili su neodlučni pred golom Jadrana i izgubili bodove

Gol odluke postignut je u 22. minutu. Sa desne strane u peterac gostiju ubacio je Najdanović, a  slabu intervenciju golmana Partizana, koji je ispustio loptu, iskoristio je kapiten Mojsilović i  iz blizine zatresao mrežu. U poslednjem minutu prvog poluvremena najveću šansu za izjednačenje propustio je  kapiten gostiju Andrović, koji je sa pet metara uspeo loptu da pošalje preko gola.

U nastavku posle odmora Marković je zagrejao dlanove golmana Cerovčana, a napadač Jadrana Pavlović sa 16 metara loptu je poslao pored praznog gola.

Interesantno je napomenuti da je u ekipi Partizana nastupio  Dejan Kimili Jovanović sa dva sina štoperom Jankom i vezistom Nikolom. Međutim, zbog jednog starta kao poslednji igrač  Dejan Jovanović je u 72. minutu dobio crveni karton, ali domaći tim nije iskoristio brojčanu prednost da uveća prednost, pa je do kraja morao da čuva prednost iz prvog poluvremena od 1:0. što je bio i konačan rezultat.

Dejan-Jovanovic-sa-sinovima-Nikolom-i-JankomDejan Kimili Jovanović ( u sredini) sa sinovima Nikolom i Jankom u dresu Partizana iz Cerovca

JADRAN – PARTIZAN (C) 1:0  (1:0)

Igralište: U naselju Vašarište.
Gledalaca: 50.
Sudija: Ivko Ivković.
Pomoćnici: Filip Petronijević, Miloš Obrenović.
Strelac: Mojsilović u 22. minutu.
Žuti kartoni: Najdanović, Pavlović, S. Nikolić (Jaddran).
Crveni karton: D. Jovanović (Partizan) u 72. minutu.

JADRAN: Đokić, Ž. Nikolić, Veličković (Blagojević), Najdanović, Mojsilović, Stojanović, Marković, Živanović (Radojičić), Pavlović, Spasojević, S. Nikolić.

PARTIZAN: Veličković, Dajić, Krstić, J. Jovanović, D. Jovanović, Tanasijević, Simić (Nikolić- Milosavljević), Kulidžan, Dakić, N. Jovanović, Andrović.

Danas su odigrane još dve utakmice 9. kola Prve gradske lige Kragujevca.  Srbija iz Ilićeva kao gost pobedila je Slogu iz Desimirovca sa 3:1, a Ćava je u duelu sa Šumadijom 1934 iz Drače osvojila bodove minimalnim rezultatom 1:0. Sutra će se odigrati preostalih pet susreta: Kolonija – Mladost (P), Jedinstvo – Borac (D), Sloboda (G) – Kutlovo, Budućnost (R) – Vinogradi, Šumadinac KG – Vodojaža.

U Drugoj gradskoj ligi danas su odigrane samo dve utakmice 8. kola. Bagremar i Korićani na terenu Kolonije igrali su nerešeno 2:2, a susret Maršić – Kremenac iz Rogojevca prekinut je u 46. minutu kod rezultata 4:0, jer su gosti ostali sa sedam igrača. Sutra će se sastati: Zastava – Seljak (C), Erdoglija 1931 – Hajduk, Žeželj – Azbest, Košutnjak – Divostin, a slobodan je 21. oktobar.

Sutra su na programu i utakmice 5. kola Treće gradske lige, a sastaju se: Dobrača – Šumarice 2008, Borac (NM) – Seljak 1928 (MP), Sloga Lužnice 2016 – Pobeda 1926, Bukurovac – Bratstvo.