Mirne mreže u duelu Sušice i Jedinstva

Fudbaleri Sušice odigrali su i drugu uzastopnu utakmicu bez golova na Sušičkom brdu. Ovoga puta su izabranici Vladimira Božovića remizirali u susretu sa drugoplasiranom ekipom Srpske lige Zapad, Jedinstvom iz Uba – 0:0.

Kragujevčani i Ubljani su odigrali jednu dinamičnu i otvorenu utakmicu, u kojoj su za potpun utisak nedostajali samo golovi. Sušičani su, kada se sve sabere, bili dominantniji rival u većem delu utakmice, mada su i gosti imali nekoliko izglednih prilika da odnesu čitav plen sa Sušičkog brda.

Brzonogi Marinković je svojim prodorima po levoj strani zadavao dosta problema odbrani Sušice tokom prvog poluvremena, pa je iz jedne takve situacije pokušao ozbiljnije da ugrozi golmana kragujevačkog srpskoligaša Aleksu Pešića, ali nije bio dovoljno precizan.

Ipak, najzreliju situaciju šansu u prvih 45 minuta igre propustio je mladi fudbaler Sušice Veljko Milutinović, koji se nakon centaršuta sa desne strane i nespretne reakcije odbrane Jedinstva našao u izglednoj poziciji na nekih 5-6 metara od protivničkog gola, ali je u odlučujućem trenutku promašio čitavu loptu.

Kiša koja je počela da pada tokom prvog poluvremena prerasla je vremenom u pravu provalu oblaka, što je fudbalerima obe ekipe otežalo uslove za igru u nastavku utakmice.

Klizav teren pokušao je da iskoristi Đukić direktnim udarcem iz prekida u finišu prvog poluvremena, ali je čuvar mreže i kapiten Jedinstva Ivan Jovanović bio oprezan.

Beležimo potom i pokušaj gostujuće ekipe iz prekida na startu drugog poluvremena, međutim udarac levonogog Luke Sinđića nije bio dovoljno precizan. Usledio je novi pokušaj vihornog Marinkovića, koji je bezuspešno pokušao da uhvati volej na nekih 12-13 metara od gola Sušice, da bi se na drugoj strani ponovo u prilici našao Milutinović, čiji je udarac sa nekih desetak metara završio u gol-autu.

Veliku priliku imali su gosti nakon kornera u 63. minutu, kada je Vulić izbacio loptu sa same gol linije. Opasno je bilo i pred golom Ubljana par minuta kasnije, najpre nakon slobodnjaka Đurđevića, a zatim i posle oštrog centaršuta sa leve strane, kada je Rajović u poslednjem momentu intervenisao ispred Obradovića.

Do kraja utakmice vredan pomena bio je još udarac Luke Sinđića sa ivice kaznenog prostora, koji je završio pored gola.

Kragujevčani su nakon ovog kola zadržali desetu poziciju na srpskoligaškoj tabeli sa 39 osvojenih bodova.

U subotu fudbaleri Sušice odlaze u Požarevac na megdan ekipi Mladog radnika 1926.

SUŠICA – JEDINSTVO 0:0