Bez golova na Sušičkom brdu

Fudbaleri Sušice i Trepče odigrali su nerešeno, bez golova – 0:0, u utakmici 26. kola Srpske lige Zapad.

Baš kao i u jesenjem odmeravanju snaga ove dve ekipe, ponovo su mreže mirovale, a osvojenim bodom na kraju mogu biti zadovoljni i Kragujevčani i Mitrovčani.

U prvom poluvremenu nije bilo izglednijih prilika za promenu rezultata, osim pokušaja kapitena Sušice Đurđevića u ranoj fazi utakmice, kada je sa nekih desetak metara glavom šutirao pored gola.

Na samom startu drugog poluvremena Đorđević je propustio lepu priliku da goste dovede u vođstvo, kada je nakon prodora po desnoj strani gađao suprotan ugao Pešićevog gola, ali nije bio dovoljno precizan.

Iz slične pozicije je nešto kasnije pokušao i štoper Trepče Mašić posle duplog pasa sa Mirkovićem, ali je Pešić odlično odreagovao. U nastavku akcije Kasalović je šutirao sa ivice šesnaesterca, međutim, golman Sušice je i ovoga puta bio na visini zadatka.

Bila je to ujedno i poslednja situacija vredna pažnje na ovoj utakmici, koja je okončana bez pobednika i bez golova.

Ekipa Sušice je tako zadržala desetu poziciju na tabeli sa 38 osvojenih bodova, dok je Trepča i dalje četvrta sa sedam bodova više u odnosu na kragujevački tim.

Izabranike trenera Vladimira Božovića već u sredu očekuje novi takmičarski ispit, s obzirom da im u goste dolazi još jedna ekipa iz gonjeg dela tabele, Jedinstvo iz Uba.

SUŠICA – TREPČA 0:0