Metalurg prejak za Kragujevčane

seha-liga

Rukometaši Radničkog, u svojoj drugoj utakmici u SEHA ligi, doživeli su ubedljiv poraz u Skoplju od Metalurga, rezultatom 35:22 (20:11).

Kragujevčani su do 7. minuta utakmice bili u rezultatskom egalu (4:4), a onda je usledila serija domaćih rukometaša 3:0, kada su se prvi put ozbiljnije odlepili na 7:4. Do sredine prvog poluvremena razlika se nije bitno menjala (10:7). Ipak, kako je vreme odmicalo, Skopljanci su pojačali ritam i u 21. minutu imali prednost 15:8, a u finišu poluvremena stekli i maksimalnih „plus devet“, pa se rezultatom 20:11 otišlo na odmor.

Ništa se bitno u nastavku meča nije promenilo po goste. Domaćin je uspešno održavao visoku prednost, a sedam minuta pre kraja na semaforu je stajao rezultat 32:16 za Metalurg. Na kraju zaslužen trijumf Makedonaca.

U pobedničkom timu briljirao je Dejan Manaskov sa 9 golova, dok su kod Radničkog Prodanović, Pralica i Grbović postigli po tri gola.

Kragujevčane već u četvrtak, 18. septembra, očekuje duel 3. kola, kada će u hali “Jezero“ odmeriti snage sa ekipom Borac M-tel iz Banjaluke.