Lepović za prvu pobedu u gostima

Fudbaleri Radničkog su uspeli u današnjem meču protiv FK Bigu Bull Radnički da zabeleže prvu pobedu u gostima u ovoj sezoni. Za Radnički nisu igrali Karamatić, Tintor i Vidić, koji su povređeni, kao i Kostić, koji je na kvalifikacionom turniru za Evropsko Prvenstvo sa Omladinskom reprezentacijom Srbije. Od samog početka meča naši igrači su krenuli ofanzivno, a prvu ozbiljnu priliku na meču imao je Spalević, kada je u drugom minutu pogodio prečku. Samo par minuta kasnije, u 7. minutu, Lepović je izveo slobodan udarac i postigao prelep pogodak sa 20 metara za vođstvo Radničkog od 1:0. Do kraja prvog poluvremena Radnički je imao još par prilika, ali je rezultat ostao ne promenjen pa se na odmor otišlo pri rezultatu 0:1.

FK Big Bull Radnički – FK Radnički 1923 0:2 (0:1)

Stadion: Šid – Gradski
Gledalaca: 500
Delegat: Marić Momčilo (Beograd)
Glavni sudija: Trailović Denis (Zaječar)
Pomoćne sudije: Gagić Miloš (Negotin), Petrović Oliver (Niš)
Žuti kartoni: Mlađenović (Big Bull Radnički), Krmar, Petrović (Radnički 1923)

Big Bull Radnički: Mladenović, Savinović, Čižik, Babić, Vukobrat, Živković, Đukanović, Simeunović, Mlađenović, Petković, Trebovac.

Radnički 1923: Đogatović, Božović, Ristić, Aleksić, Milošević, Nedović, Petrović (od 81. Zajić), Krmar (od 86. Varjačić), Lepović, Spalević, Baković (od 54. Živanović).

Strelci: 0:1. Lepović 7′, 0:2. Lepović 90′.

Početkom drugog poluvremena Baković je dobio snažan udarac u koleno pa je morao da napusti igru, a umesto njega na teren je ušao, u 54. minutu, Živanović. U drugom poluvremenu igrači Radničkog su krenuli sa još ofanzivnijom igrom i tražili su način da povećaju prednost i dotuku protvničku ekipu. Stefan Petrović imao je odličnu priliku oko 60. minuta, kada je posle odličnog prodora šutirao na gol Mladenovića, ali je lopta prošla pored gola. Samo par minuta kasnije Živanović se našao u prilici da postigne prvenac u dresu Radničkog, ali ga je golman Big Bull Radničkog odličnom intervencijom sprečio u tome. Igrači Radničkog su napadali sve do kraja meča i bilo je pitanje trenutka kada će se ponovo zatresti mreža domaće ekipe. Miloš Lepović se u poslednjim trenucima meča našao u prilici da šutira, sa nekih 16 metara od gola domaće ekipe, i uspeo je ponovo da savlada Mladenovića i tako postavi konačan rezultat u 90. minutu meča, 0:2.

– Odigrali smo odlično današnju utakmicu i pokazali smo da imamo kvalitet za viši rang takmičenja. Mislim da smo nadigrali ekipu Big Bull Radničkog u svim aspektima igre i da smo zasluženo pobedili. Želeo bih da se zahvalim našim najvernijim navijačima, Crvenim Đavolima, koji nas svuda prate, bez obzira gde igramo, i mislim da su zaslužili da se konačno raduju našoj prvoj, ali naravno ne i poslednjoj pobedi na strani – izjavio je Ivan Božović.