Lajkovčani odneli  bod sa Bubnja

fk-sumadija-1903
Na današnjoj utakmici na Bubnju domaćin imao više šansi, ali osvojio samo bod

U 18. kolu Srpske lige „Zapad“ fudbaleri Šumadije 1903, posle poraza u Valjevu od Budućnost Krušika (0:2), danas su na Bubnju remizirali (1:1) u duelu sa Železničarom iz Lajkovca. Oba pogotka postignuta su u drugom poluvremenu, kada je domaći tim imao više šansi, uspeo da izjednači, ali ne i da zabeleži drugu prolećnu pobedu.

Po sunčanom vremenu i na idealnom terenu na Bubnju prikazan je dobar fudbal. Obe ekipe igrale su motivisano, borbeno i korektno. Gosti se bore za vrh tabele, a srpskoligaš sa Bubnja za opstanak u srpskoligaškom društvu.

Prvo poluvremen proteklo je bez pravih šansi za gool, iako je Šumadija 1903 dobro krenula. Ljubo Nenadić je u sedmom minutu uputio pravu bombu na gol Lajkovčana. Golman Železnićara Marko Nikolić uspeo je prstima da zakači loptu, koja se od stative odbila u korner.

Pripretio je Nenad Nedeljković iz blizine u 35. minutu, posle akcije po levoj strani i centaršuta, ali je lopta završila pored gola. Železničar je, dva minuta kasnije, preko Strahinje Sofronića pokušao da dođe do prednosti, ali je golman Nemanja Nastić bio siguran.

Posle odmora gledaoci, koji su dobro popunili tribinu na Bubnju, videli su uzbudljiviju igru i više šansi za gol, od kojih su samo dve pretvorene u pogotke. Gosti iz Lajkovca prvi su se radovali. U 52. minutu Sofronić je sa leve strane ubacio u peterac, a jedan od najiskusnijih u redovima Železničara Zoran Stojanović našao se neometen na drugoj stativi i sa pet-šest metara loptu poslao u mrežu. Ovaj pogodak kao da je probudio domaće igrače, koji su krenuli napadački u želji da što pre izjednače i eventualno preokrenu rezultat. Nenadić je sa distance šutirao pored gola, a bek Nemanja Beloica je propustio veliku šansu za izjednačenje, jer je sa sedam metara iz prve na cenatršut sa leve strane loptu poslao tik pored stative. Upornost i borbenost domaćina isplatila se u 77. minutu. Posle ubacivanja rezerviste Dejana Kneževića sa leve strane Nenad Đurđević je iz blizine zatresao mrežu Lajkovčana i izjednačio na 1:1. Tri minuta kasnije imao je Đurđević „zicer“ za preokret, posle gužve u kaznenom prostoru gostiju, ali je lopta samo očešala prečku i završila u gol-autu. Isti igrač je u 83. minutu postigao i drugi gol, koji je sudija poništio zbog ofsajda.

zeleznicarFudbaleri Železničara sa trenerom i rukovodstvo pre utakamice na Bubnju

U finišu utakmice Beloica i Đurđević propustili su prilike da domaćoj ekipi, posle pobede u susretu sa Slogom iz Kraljeva na svom terenu, obezbede drugu prolećnu „trojku“. Gosti iz Lajkovca izdržali su pritisak Šumadije 1903 i zasluženo odneli bod sa Bubnja.

Posle ovog remija Šumadija 1903 je sa 20. bodova zadržala 12. mesto na tabeli Srpske lige „Zapad“,  a Železničar sa 27 bodova petu poziciju.

Danas su odigrane još četiri utakmice 18. kola: Karađorđe je u Topoli savladao Smederevo sa 1:0, Sloga u Požegi ekipu FAP-a sa 4:0. U Užicu Jedinstvo Putevi – Mokra gora 2:1, a u Šapcu Mačva- Jedinstvo (Ub) 0:0. Sutra će se sastati: Polet (Lj) – Sloga (K), Zvižd – Budućnost Krušik, Mihajlovac – Šumadija (A).

Šumadija 1903 – Železničar (L) 1:1 (0:0)

Stadion
: Bubanj.
Gledalaca: 200.
Sudija: Miloš Petrović (Smederevska Palanka).
Pomoćnici: Marko Mihailović (Aranđelovac), Miloš Živanović (Kostolac).
Strelci: Đurđević u 77. za Šumadiju 1903, a Stojanović u 52. minutu za Železničar.
Žuti kartoni: Nenadić, Jovanović (Šumadija 1903).

ŠUMADIIJA 1903: Nastić, Beloica, Marić, Dobrić (Jovanović), Drašković, Ljubisavljević, Grujičić, Đurđević, Đorđević (Grbić), Nenadić, Đukić (Knežević).

ŽELEZNIČAR: Nikolić, Spasenović, Mandić, Bihorac, Sofronić, N. Simić, Radojičić, Kremić (Milovanović), Jeremić, Nedeljković (Plećić), Stojanović.

IGRAČ UTAKMICE: Zoran Stojanović (Železničar)