Šumadinke napunile mrežu Fruškogorki

zfk-sumadija-1903
Fudbalerke Šumadije 1903 juče zabeležile najubedljiviju pobedu

Fudbalerke Šumadije 1903, novajlije u Prvoj ligi Srbije za žene, juče su zabeležile najubedljiviju pobedu u ovoj sezoni. U devetom kolu savladale su  ekipu Fruškogorca iz Novog Sada sa 8:0 i preuzele su prvo mesto sa bodom prednosti od vodećeg Obilića iz Beograda, koji ima utakmicu manje.

Bio je to susret dva neravnopravna protivnika, koji je odigran na igralištu u Beloševcu. Razigrane Šumadinke napunile su mrežu gošći i zapečatile im sudbinu na poslednjem mestu na tabeli. Golovi su se ređali kao na traci, a po dva puta u listu strelaca upisale su se Miloradovićeva i Pavlovićeva.

Seriju pogodaka u 18. minutu otvorila je Jelena Miloradović posle prodora po levoj strani i matirala golmana Fruškogorca Tešićevu. Nadmoćnost domaće ekipe krunisana je pogotkom Martine Živković, koja je sa 20 metara preciznim udarcem loptu poslala u rašlje i tako povećala prednost Šumadije 1903 na 2:0. Treći pogodak za kragujevačku ekipu osam minuta pre odlaska na odmor postigla je Jovana Mirković, koja je iskoristila asistenciju Miloradovićeve i u duelu sa golmanom Fruškogorca bila uspešnija.

U drugom poluvremenu ekipa trenera Srđana Prokića postigla je još pet pogodaka u  susretusa  sa „fenjerašem“ iz Novog Sada. Iako nije postigla pogodak, zasluge za ovako ubedljivu i efikasnu igru imala je Katarina Milosavljević, koja je u 51. minutu pomogla Đorđevićevoj da poveća prednost Šumadinki na 4:0. Tri minuta kasnije Biljana Ilić je, posle prolaza po desnom boku, pogodila unutrašni deo stative i lopta je završila u mreži Tešićeve.

U 56. minutu trener Prokić je u igru uveo Pavlovićevu umesto Jovane Mirković, koja je dva puta savladala golmana Fruškogorca. Samo minut po ulasku u igru na asistenciju Katarine Milosavljević povećala je rezultat Šumadije 1903 na 6:0. Drugi pogodak na utakmici postigla je Miloradovićeva glavom posle centaršuta sa desne strane.

Tačku na ovu ubedljivu pobedu stavila je Pavlovićeva, opet uz obilatu pomoć Milosavljevićeve, i postavila konačan rezultat 8:0 za domaću ekipu.

Naše devojke od prvog do poslednjeg minuta odigrale su borbeno i odgovorno i to je rezultiralo ubedljivom pobedom. Gošće iz Novog Sada nisu imale ozbiljnije šanse za gol, jer su sve linije u našoj ekipi dobro funkcionisale. Ova pobeda nam je omoogućila da bar jedan dan provedemo na prvom mestu. Najozbiljniji kandidat za viši rang je, ipak,  odlična ekipa Obilića iz Beograda. Moram da pohvalim efikasnu igru moje ekipe u kojoj su nastupile tri  devojke sa po 15 godina iz naše omladinske škole. Najmlađa Ilićeva postigla je i gol, igrala je i Velikićeva, a debitantovala je i Nikolićeva – rekao nam je Srđan Prokić, trener ŽFK Šumadija 1903.

prokicSrđan Prokić, trener ŽFK Šumadija 1903

U devetom kolu Prve lige Srbije danas treba da se odigaju i tri preostala susreta. Ekipa Obilića gostuje u Nišu i sastaje se sa Kolibrijem, Polet u Sivcu doočekuje kragujevački Trijumf, a Dubočica ekipu Jagodine.

U narednom kolu fudbalerke Šumadije 1903 gostuju u Jagodini i očekuju nove bodove.

ŠUMADIJA 1903 – FRUŠKOGORAC 8:0 (3:0)

BELOŠEVAC
Igralište: FK Pobeda Beloševac.
Gledalaca: 50.
Sudija: Sandra Trajković (Smederevo).
Pomoćnice: Maja Milošević i Tatjana Murasković (obe iz Požarevca).
Strelci: Miloradović u 18. i 76, Živković u 24, Mirković u 37, Đorđević u 51, Ilić u 54, Pavlović u 67. i 84. minutu.

ŠUMADIJA 1903: Pantić, Mijatović (V. Milosavljević), Mirković (Stevanović), Babić, Ilić (Velikić), Živković, Miloradović, Lazić, Dukić (Nikolić), Đortđević (Pavlović), K. Milosavljević.

FRUŠKOGORAC: Tešić, Vukčević, Gaža, Grudić, Hrubir, Kapetan, Goverčin, Stoiljković (Grubnić), Lazarević, Jovović, Krmčić.

IGRAČ UTAKMICE: Katarina Milosavljević (Šumadija 1903)

Tekst i fotografija: M. Jovičić