Kup Srbije: Crvenka eliminisala rukometaše Radničkog

Rukometaši Radničkog završili su takmičenje u ovogodišnjem Kupu Srbije, pošto su u Crvenki u meču osmine finala poraženi od istoimene ekipe sa 30:29 (15:17).

Radnički je posle prvenstvene poražen i u kup utakmici od Crvenčana. Do sredine prvog poluvremena viđena je rezultatska klackalica, da bi onda gosti poveli 10:9 i sve do 46. minuta imali konstantno vođstvo.

Usledila je prava drama. Crvenka je serijom 6-0 preokrenula rezultat na 28:24, ali su Kragujevčani uspeli da se vrate, izjednače i golom Pralice iz sedmerca povedu 29:28. Međutim, u poslednja dva minuta domaćin je postigao dva gola koja su ga odvela u četvrtfinale nacionalnog kupa, dok su Kragujevčani doživeli novi neuspeh na domaćoj sceni.

CRVENKA
Dvorana: SC “Slobodan Cile Mišković“.
Gledalaca: 400.
Sudije: Ostojić i Rajković (Novi Sad).
Sedmerci: Crvenka 1(1), Radnički 5(4).
Isključenja: Crvenka 6, Radnički 2 minuta.

CRVENKA JAFA: N. Račić (7 odbrana, 1 sedmerac), Mjerimacka (3 odbrane), Žegarac 11, Radonjić 3, Slavuljica, V. Račić, Perović 4(1), Mirić, Pušica, Đurović, Egić, Grujičić 2, Gugleta, Sunajko, Zejak 7, Jolović 3 gola.

RADNIČKI: Petrović (12 odbrana), Lekić (1 odbrana), Đukić, Pralica 7(4), Janićijević, Filić, Mošić, Ramović, Simić 1, Milošević 3, Nikolić 2, Tomić 1, Gemanjević, Bosić 9, Rajičević 6.