Korićani preokretom do bodova u Novom Pazaru

Kragujevački zonaši bili su prilično uspešni minulog vikenda. Pobedama su se radovale pristalice Šumadije 1903, Korićana i Budućnosti iz Resnika, dok je podbacila jedino Vodojaža, koja je na svom terenu izgubila bodove u susretu sa Novim Pazarom 1928.

Velika pobeda Korićanaca na gostovanju u Novom Pazaru

Jedan od najzanimljivijih susreta 4. kola Šumadijsko-raške zone odigran je u Novom Pazaru, gde su snage odmerili domaći OFK Ras i ekipa Korićana.

Tim Miloša Dabića je nakon startnog trijumfa nad Radnikom iz Ušća (2:0) vezao dva uzastopna neuspeha, tako da je u Novi Pazar otputovao sa željom da popravi utisak i pokuša da dođe do bodova u susretu sa neubedljivim domaćinom, koji je osvojio samo jedan bod u prva tri kola.

Ekipa Korićana je u prvom poluvremenu stvorila pregršt šansi, a samo jednu je Obradović uspeo da pretvori u gol na isteku pola sata igre. Međutim, osam minuta kasnije domaćin je izjednačio preko Radanovića, pa se na odmor otišlo sa rezultatskim egalom.

U 57. minutu preokret u režiji Hajrovića i 2:1 za ekipu Rasa. Ovakav razvoj događaja na terenu nije zbunio fudbalere Korićana, koji su u 71. minutu uspeli da dođu do izjednačenja pogotkom Đokovića.

Miloš Đoković je svojim pogotkom u 71. minutu vratio Korićane u igru

Ovaj rezultat bio je na snazi sve do 87. minuta, kada je Dušan Petrović postigao pogodak za goste vredan tri boda.

OFK RAS – KORIĆANI 2:3 (1:1)

NOVI PAZAR
U Deževi
Gledalaca: 100
Sudija: Filip Živković (Kraljevo)
Strelci: Radanović u 38. i Hajrović u 57. minutu za OFK Ras, a Obradović u 30, Đoković u 71. i Petrović u 87. minutu za Korićane
Žuti karton: Vulović (OFK Ras)

OFK RAS: Glukčević, A. Nikolić, Jovićević (od 46. Begović), Vulović, Camić, S. Nikolić (od 90. Petrović), E. Osmanović, S. Osmanović, Radanović, Hajrović, B. Avdović (od 70. H. Avdović).

KORIĆANI: Vranić, Stevović, Đoković, Kesić (od 39. Vlačić), Čpajak, Dogandžić, Jevtović, Aleksić, Stević, A. Obradović (od 54. Trajković), Vujičić (od 66. Petrović).

Fudbaleri Budućnosti upisali su prvu pobedu u zonskom stepenu takmičenja

Izuzetno interesantno bilo je u susretu Budućnosti iz Resnika i Zvečana. Resničani su slavili rezultatom 4:3 i upisali prva tri boda u ovoj sezoni. Istakao se dvostruki strelac Lepović, a mrežu Zvečana tresli su još Stevanović i Brdar.

Mlada ekipa Šumadije 1903 je zabeležila i treću pobedu od početka sezone. Učenici Željka Vasića su pogotkom Stefanovića uspeli da odnesu sva tri boda sa gostovanja Radniku u Ušću.

Utisak je pokvarila jedino Vodojaža, koja je na svom terenu u Grošnici pretrpela poraz od Novog Pazara 1928, rezultatom 1:2. Pazarci su već posle pola sata igre stekli zalihu od dva gola, a sve što je domaćin uspeo da uradi do kraja, jeste da ublaži poraz.

Na čelu tabele izdvojili su se Gruža i Šumadija 1903 sa po deset bodova. Vodojaža je sada šesta sa osam bodova, Korićani deveti sa šest, a Budućnost iz Resnika dvanaesta sa tri osvojena boda.

U sledećem kolu ekipa Korićana ugostiće Goč, a Šumadija 1903 ekipu Omladinca iz Novog Sela. Vodojaža gostuje Šumadiji u Toponici, dok Budućnost iz Resnika ide na noge ekipi Bana 1931 u Raški.