Kobna tri minuta

SEHA

Rukometaši Radničkog pretrpeli su i treći poraz u regionalnoj SEHA ligi, nakon što su izgubili u Brestu od domaćeg Meškova sa 28:29 (16:15).

Kragujevčani su se hrabro suprotstavili prošlogodišnjem finalisti ovog takmičenja i imali aktivan rezultat sve do poslednjih petnaestak minuta meča, kada je domaći tim stigao do šest poena prednosti, što je bilo nedostižno za vicešampiona Srbije.

Dobro se Radnički držao u većem delu meča. Domaćin je još od samog početka utakmice imao konstantnu prednost, ali Kragujevčani nisu davali ekipi Mreškova da se značajnije rezultatski odlepi. Na kraju prvog poluvremena, golom Spasića, Radnički dolazi do prvog vođstva na meču 16:15 u 30. minutu, a tim rezultatom okončan je i prvi period.

Na početku drugog poluvremena Radnički je stigao i dva gola prednosti (17:15), ali su domaći jako brzo anulirali vođstvo gostiju, i u 39. minutu, golom danas nezaustavljivog Razgora, ponovo došli do prednosti (20:19).

A onda sledi pravi potop Kragujevčana u samo tri minuta. Špiler i Barnau prave seriju od 4:0, tako da je u 47. minutu igre rezultat glasio 26:20 u korist Meškova.

Rukometaši Radničkog probudili su se tek u poslednjih osam minuta meča, ali bilo je prekasno. Sve što su uspeli izabranici trenera Vučkovića da urade, jeste da ublaže poraz.

Kragujevčani večeras nisu imali rešenja za sjajnog Simona Razogra, koji je postigao čak 11 golova ( 5-5 sa linije 7 metara), kao i Maksima Barnaua, koji je 7 puta pogađao mrežu Radničkog. Sa druge strane, Bosić je postigao 6 golova, Pralica 5, a Nemanja Grbović 4 pogotka.

Naredni duel u SEHA ligi Radnički će odigrati tek 18. oktobra, kada će gostovati Borcu u Banjaluci.

Brest Meškov – Radnički 29:28 (15:16)

Dvorana: „Viktoria Brest”.
Gledalaca: 1.000.
Sudije: Gousko i Repkin (Belorusija).
Sedmerci: Meškov Brest 5 (5), Radnički 5 (5).
Isključenja: Brest Meškov 10, Radnički 2 minuta.

BREST MEŠKOV: Pešić (6 odbrana), Babičev 1, Božović 1, Manojlović, Kamišnik, Špiler 3, Nikulenkau, Stojković, Čarašenka (3 odbrane), Šumak 4, Vukić, Baranau 7, Karačić, Razgov 11 (5), Šiloviš 2, Astrašapkin.

RADNIČKI: Arsić (3 odbrane), Pralica 5, Prodanović 2, Janićijević, Gugleta 1, Medurić 2, Petrović (13 odbrana), Spasić 2, Radovanović 2, Milinčić, Tomić 2, Šmigić 1, Bosić 6, Ervaćanin, Rajičević 1, Grbović 4.