Jugović odneo dva boda iz „Jezera“

rukometNakon Crvene zvezde, i Jugović iz Kaća odneo je bodove iz „Jezera“, pošto je sa ubedljvih 33:24 (14:10) savladao domaći Radnički u utakmici 11. kola Super lige Srbije.

Gosti iz Kaća su imali konstatnu prednost od samog početka susreta, da bi u završnih pet minuta definitivno slomili otpor Kragujevčana.

Veći deo prvog poluvremena protekao je u manje-više egal borbi sve do samog finiša, kada je Jugović preko raspoloženih Travara i Vrgovića došao do zalihe od četiri poena prednosti, sa kojom je i otišao na pauzu.

Na početku drugog dela igre ekipa Radničkog je uspela da se konsoliduje i uhvati rezultatski priključak, ali su gosti u poslednjih desetak minuta susreta ipak ušli sa četiri gola prednosti. Domaći su preko Mošića smanjili na 25:22 u 54. minutu, ali su rukometaši Jugovića serijom od tri vezana gola otišli na „plus šest“ i prelomili meč.

Goste iz Kaća je do pete prvenstvene pobede predvodio Nemanja Beloš sa 10 golova. Travar je postigao 8, a Vragović 6 pogodaka, dok je na golu Jugovića briljirao Milosavljev sa čak 21 odbranom. U redovima kragujevačkog tima Mošić i Poskurica postigli su po 5, a talentovani pivotmen Đukić 4 pogodaka.

Plasman Radničkog na tabeli nakon novog poraza ostao je nepromenjen. Kragujevčani i dalje zauzimaju pretposlednje, deveto mesto na tabeli, sa samo jednom pobedom u dosadašnjem delu sezone

Poslednji meč u 2015. godini Kragujevčani će odigrati u Šapcu protiv Metaloplastike, nakon čega sledi jednomesečna pauza u prvenstvu, koja će Kragujevčanima dobro doći da zbiju svoje redove pred važne duele na domaćoj i međunarodnoj sceni.

Radnički – Jugović 24:33 (10:14)