Fudbaleri Sušice platili ceh promašajima

Kragujevački srpskoligaš Sušica pretrpeo je minimalan poraz na gostovanju užičkoj Slobodi u utakmici 12. kola Srpske lige Zapad – 0:1 (0:0). Ekipa trenera Miroslava Stakića nije uspela da iskoristi sijaset povoljnih prilika na ovom susretu, uključujući promašen jedanaesterac, zbog čega je na kraju kažnjena gubitkom bodova.

Na sablasno praznom Gradskom stadionu u Užicu, fudbaleri Sušice su se prikazali u dobrom svetlu, ali ih je nažalost izostanak realizacije skupo koštao.

Domaćin je već na samom startu utakmice iskazao dosta nesigurnosti u odbrani, pa su „plavi“ čini se prilično lako dolazili do izglednih prilika pred golom svog rivala.

Beležimo najpre situaciju iz 7. minuta, kada je Stefan Božović posle centaršuta sa desne strane glavom šutirao preko prečke. Potom se u šansi našao i Vulić, ali je golman Slobode Đoković pokupio loptu ispred napadača Sušice.

Munjevitu akciju izveli su fudbaleri Sušice u 29. minutu. Đurđević je lepo proigrao Jovovića, koji šutira u bliži golmanov ugao, ali je Đoković odlično odreagovao i sačuvao svoju mrežu.

Pokušao je potom i Nenad Đurđević iz slobodnog udarca sa 18 metara da iznenadi čuvara mreže domaćeg tima, ali je prebacio gol.

Sreća je bila saveznik Sušičana u 43. minutu, kada je nakon centaršuta Vusljanina i udarca glavom Gajića lopta pogodila prečku.

Tek što je počelo drugo poluvreme, Ljubisavljević se našao u izglednoj prilici pred golom Užičana, ali je Đoković još jednom sjajno intervenisao.

Iskusni Irfan Vusljanin, koji je svojevremeno nosio dres kragujevačkog prvoligaša Radničkog 1923, zapretio je u 52. minutu, ali je lopta nakon njegovog udarca završila iznad prečke. Isti igrač je pokušao i nekoliko minuta kasnije iz slobodnog udarca, ali je ponovo bio neprecizan.

Na drugoj strani, svoj udarac sa distance je oprobao Petrović, a potom se u stopostotnoj prilici pred golom domaćina našao Jovović, međutim, nije uspeo da savlada golmana Slobode Stefana Đokovića.

Kazna za sve ove promašaja Kragujevčane je stigla samo minut nakon Jovovićeve prilike. Kapiten Slobode Cvetić se odlučio na udarac sa dvadesetak metara, lopta je prošla kroz noge golmanu Sušice Aleksi Pešiću i završila u mreži.

Vrlo brzo „plavima“ se ukazala prilika da stignu do rezultatskog poravnanja. Nakon šuta kapitena Sušice Vladimira Božovića, lopta je pogodila u ruku jednog od fudbalera domaćeg tima, pa je sudija Mihailović pokazao na belu tačku. Odgovornost da izvede najstrožu kaznu preuzeo je najbolji strelac Kragujevčana Nenad Đurđević, golman Slobode Đoković je pročitao njegovu nameru i uspeo da odbrani udarac sa jedanaest metara, da bi na odbijenu loptu natrčao Lazar Vulić i umesto u praznu mrežu poslao ju je nebu pod oblake.

Imali su Sušičani još 2-3 povoljne prilike pred golom domaćina do kraja utakmice, ali nisu uspeli da ih realizuju, tako da su po isteku devedeset minuta bili primorani da protivniku stegnu ruku i čestitaju na pobedi.

Sušica je nakon trećeg poraza u sezoni ponovo nazadovala za dva mesta na tabeli i trenutno je sedma sa 19 osvojenih bodova.

Izabranike trenera Miroslava Stakića očekuje „paklena“ sedmica. Fudbaleri Sušice će najpre sredu, 21. oktobra, od 14.30 časova na svom stadionu ugostiti subotički Spartak u utakmici šesnaestine finala Kupa Srbije, a zatim će u nedelju, 25. oktobra, dočekati petoplasirani tim Srpske lige Zapad, Slogu 33 iz Petrovca na Mlavi.

GFK SLOBODA – SUŠICA 1:0 (0:0)