Kragujevčanke naplatile dug Lazarevčankama sa kamatom

Fudbalerke Radničkog 1923 zabeležile su drugu uzastopnu pobedu u Super ligi Srbije za žene. Nakon trijumfa u Novom Sadu prošlog vikenda, Kragujevčanke su juče slavile na gostovanju u Lazarevcu protiv dužnika iz prvog dela takmičenja, ekipe Kolubare, sa ubedljivih 5:1 (2:0).

Strpljivo su „crvene“ čekale priliku da se revanširaju Lazarevčankama, koje su ih neprijatno iznenadile na ovosezonskoj premijeri na „Čika Dači“ (1:2). A onda, kada im se konačno pružila prilika za revanš, Kragujevčanke su bile nemilosrdne prema svom rivalu.

Trijumf Radničkog 1923 najavila je Kristina Lazić, koja je u 9. minutu pronašla put do mreže domaćeg tima, da bi pogodak Jelene Varde u 43. minutu obezbedio Kragujevčankama dva gola prednosti na poluvremenu.

Raspoložena Kristina Lazić se u 66. minutu po drugi put upisala u listu strelaca, nakon što se posle udarca Jelene Varda i intervencije golmana Kolubare Sandre Milojević našla na pravom mestu i odbijenu loptu smestila u mrežu.

Samo četiri minuta kasnije, Lazićeva sjajnu partiju na ovom susretu kruniše het-trikom za 4:0.

Nije ni tu bio kraj goleade u režiji fudbalerki iz srca Šumadije. Nakon prekršaja u kaznenom prostoru Kolubare, dosuđen je kazneni udarac u korist kragujevačkog tima, koji je uspešno realizovala Tamara Jurišević.

Sve što su domaće uspele da urade na ovom meču, jeste da postignu počasni pogodak u 90. minutu.

Fudbalerke Radničkog 1923 su ovim trijumfom, drugim u sezoni, značajno povećale svoje šanse u borbi za očuvanje superligaškog statusa.

Priliku da nastave seriju dobrih rezultata i upišu prvu pobedu na svom „Čika Dači“ ove sezone Kragujevčanke će imati za 14 dana, u duelu sa ekipom Požarevca.

ŽFK KOLUBARA – ŽFK RADNIČKI 1923 1:5 (0:2)

LAZAREVAC
FK Kolubara.
Gledalaca: /.
Sudija: Katarina Petrović (Pančevo)
Strelci: Lazarević u 90. minutu za Kolubaru, a Lazić u 9, 66. i 70, Varda u 43. i Jurišević u 84. minutu za Radnički 1923.
Žuti kartoni: Lazarević, Bobić, Radovanović, Ristić, T. Jovanović (ŽFK Kolubara), Gačić, Jurišević, Vasić (Radnički 1923).

ŽFK KOLUBARA: Milojević, Milošević, Tešić, Šćepović (od 34. Radovanović), Đilas, Teodosijević, Milinović, Krunić (od 56. T. Jovanović), Lazarević, Drobnjak (od 34. I. Jovanović), Bobić (od 80. Ristić).

ŽFK RADNIČKI 1923: Mijailović, Babić (od 86. Tomanović), Gačić, Smiljković, Milenković (od 86. Gogić), Živković, Varda (od 86. Vasiljević), Jurišević, Lazić, Milosavljević, Vasić (od 72. Radisavljević)