FK Radnički i dalje bez pobede

U prvoj utakmici pod vodjstvom Dejana Đurđevića sa klupe, fudbaleri Radničkog 1923 poraženi od ekipe BSK-a u Borči, rezultatom 2:0(2:0).

Pred oko hiljadu gledalaca na igralištu BSK-a, koje izgleda mnogo bolje u odnosu na „livadu“ od prošle sezone, utakmica je krenula veoma čvrsto na obe strane i videla se želja gostiju da konačno dođu do tri boda u novoj sezoni, što pokazuje i to da je prvi put u sezoni gostujuća ekipa u prvih jedanaest imala dva napadača.

Darko Spalević je na samom početku meča iz slobodnog udarca gađao direktno u golmana BSK-a, a u 6. minutu domaći uzvraćaju preko Nuhija i lopta odlazi preko gola.

Sve do 20. minuta igralo se na sredini terena, veoma čvrsto i blizu, sa dosta kontakta, na ivici faula. Onda je tandem SpalevićMilošković odigrao akciju ispred šesnaesterca domaćih ali je udarac levom nogom Miloškovića bio neprecizan.

U 23. minutu, Petrović je predvodio kontranapad Borčana po desnoj strani i nakon što je prošao pored trojice igrača Radničkog stigao je do „mrtvog“ ugla iz koga je šutirao direktno na gol, što Čančarević nije očekivao pa je bio savladan za 1:0 za BSK.

Radnički je posle primljenog gola zaigrao mnogo ofanzivnije, a plod toga je bila prilika Mutavdžića u 31.minutu, međutim i on je bio neprecizan. U 33.minutu velika greška odbrane Radničkog, Sotirović je krenuo sam ka golu, i umesto da šutira, dodao je loptu Savkoviću čiji je udarac završio tik pored gola.

U 44. minutu uz erupciju oduševljenja domaćih navijača, Nuhi je prošao po desnoj strani, i kako ga niko nije zaustavljao, pred kaznenim prostorom se odlučio na šut. „Skinuo je paučinu“ sa mesta gde se spajaju prečka i stativa i evrogolom udvostručava prednost domaćih. 2:0 za BSK

Tada je strateg Kragujevčana, Dejan Đurđević, shvatio da je možda rano za novu formaciju i dva napadača već u prvoj utakmici koju on vodi kao šef struke, pa vraća formaciju gostiju sa Spalevićem kao jedinim isturenim.

Tada su se domaći povukli na svoju polovinu i čekali šansu iz kontre, čuvajući rezultatsku prednost, sa dosta prekida i bez žurbe.

U 63. minutu najbolja šansa za goste. Nakon kornera u skoku je najviši Miloš Tintor, koji vraća loptu na peterac. Na petercu loptu zahvata Otašević i udarcem glavom matira golmana Kovačevića, ali Milojević sa gol linije izbacuje loptu i sprečava siguran pogodak.

Domaći u poslednjih 25 minuta utakmice totalno smiruju igru i rutinski privode utakmicu kraju. Radnički je delovao bezidejno i nepovezano i činilo se kao da jedva čekaju da se začuje pištaljka Ninoslava Spasića iz Surdulice.

Rezultat je ostao nepromenjen, ekipa BSK-a osvojila sva tri boda protiv Radničkog, koji i dalje nema pobedu u novoj sezoni.

Borča, teren „Špinjata“

FK BSK – FK Radnički 1923  2  : 0  ( 2  : 0 )
Gledalaca: 1.000

Sudija: Ninoslav Spasić (Surdulica)
Pomoćnici: Srđan Minić, Ivica Milutinović

BSK Borča: Kovačević,  Planić,  Čelebić, Stamenković,Petrović, Milojević, Ćesarević (od 75.min.  Jovanović), Sotirović,  Nuhi,  Savković (od 66.min. Stančeski),  Đukić
Šef stručnog štaba: Goran Milojević

Radnički 1923:  Čančarević,  Pavlović,  Radosavljević, Tintor,  Otašević, Mutavdžić (od 70.min. Pejčić), Nedović (od 46.min.  Svojić), Milošković,  Sikimić (od 46.min. Petronijević),  Simović,   Spalević.
Šef stručnog štaba: Dejan Đurđević

Strelci:  Aleksandar Petrović – 23.minut i Ajazdin Nuhi – 44.minut utakmice

Usled reprezentativnih akcija i kvalifikacija za SP,  sledi pauza u takmičenju Jelen Superlige od dve nedelje.