Sušičani brojali do pet

Fudbaleri Sušice, ubedljivom igrom i rezultatom savladali su goste iz Maršića, u utakmici 8. kola Prve Gradske lige FSGKG.

Uvodni minuti utakmice protekli su bez prilika uz blagu inicijativu domaćih igrača. Prvi udarac na gol uputili su Sušičani preko Rakića, lopta je završila pored gola. Već u narednom minutu neuspela ofsajd zamka odbrane Maršića. Dedović je izašao sam pred Nikolića i u maniru iskusnog strelca doneo vođstvo svom timu.

U 23. minutu još jednom je Dedović u šansi, ali ovog puta golman Maršića je siguran. Dva minuta kasnije beležimo odličan udarac kapitena gostiju, Vladimirovića, koji sa 18 m pogađa prečku golmana Juriševića. U nastavku akcije lopta je došla u posed domaćih igrača, koji su izveli akciju sličnu iz 14. minuta, ali ovog puta u strelce se upisao Rakić.

Gosti iz Maršića su u drugom poluvremenu prvi pripretili. Ristić je bio u dobroj prilici, ali je njegov udarac završio preko gola. U 53. minutu Rakić se našao “oči u oči“ sa Nikolićem, golman gostiju je požrtvovano reagovao, ostalo je 2:0. Samo dva minuta kasnije Dedović je odlično prošao po desnoj strani, ubacio loptu u srce šesnaesterca, gde je Milivojević nespretno reagovao i postigao autogol.

U 68. minutu Dedovićev novi pogodak je poništio sudija Beloica. U 70. minutu u kaznenom prostoru domaćina oboren je rezervista Stanojlović, dosuđen je penal, ali Vladimirović nije uspeo da smanji rezultat, šutirao je preko gola.

U 75. minutu Đorđević je bio u izuzetnoj prilici, ali je uspešniji bio golman Maršića, baš kao i u 82. minutu kada je u šansi još jednom bio Dedović. Konačan rezultat utakmice postavljen je u 85. minutu. Odličnu kontru je istrčao Mujezinović, šutirao, Nikolić je odbio loptu baš pred noge Todoroviću, kome nije bilo teško da ubaci loptu u praznu mrežu.

Narednog vikenda na programu su utakmice 9. kola. Fudbaleri Sušice gostuju u Petrovcu, dok će ekipa Maršića dočekati Slogu iz Desimirovca.

Sušica – Maršić 5:0 (2:0)

Stadion u Sušici
Gledalaca: 50.
Glavni sudija: Beloica Filip.
Pomoćnici: Nikolić Bojan i Marković M. Nikola (svi iz Kragujevca).
Žuti kartoni: Todorović (Sušica), Živanović, Stanojlović, Milosavljević (Maršić).
Crveni karton: Milivojević (Maršić) u 85. minutu.
Strelci: 1:0 Dedović 14, 2:0 Rakić 26, 3:0 Milivojević 55 (autogol), 4:0 Dedović 83, 5:0 Todorović u 85. minutu.

SUŠICA: Jurišević, Popović, Smolović, Đorđević, Bulatović, Alimpijević, Dedović, Mujezinović, Rakić (od 62. Nedeljković), Vidić (od 65. Blagojević), Dugić (od 76. Nikolić). Trener: Predrag Stojanović.

MARŠIĆ: Nikolić, Jokić, Ristić, Milivojević, Vladimirović, Filipović, Janković, Sarić, Marković (od 56. Stanojlović), Živanović, Simić. Trener: Živorad Milosavljević.

IGRAČ UTAKMICE: Dedović Milan (Sušica).