Delili sve na ravne časti

Lazar Panić, golman Erdoglije 1931 (Foto: M.Jovičić)

Susret  dve ekipe iz gornjeg dela tabele Prve gradske lige Kragujevca, odigran danas na stadionu u naselju  Erdoglija, protekao je u pravom prijateljskom nadmetanju i ravnopravnoj igri u kojoj su gosti imali više šansi. Iako je Seljak došao bez rezervnih igrača i  i skrpljenim sastavom bez osmorice prevotimaca i susret počeo sa 10 fudbalera zbog kašnjenja Dimitrijevića, uspeo je da osvoji bod, a da su njegovi napadači bili malo koncentrisaniji pred golom mogli su da se vrate u Male Pčelice sa celim plenom. Propustili su tri-četiri „zicera“, jer je i  mladi golman Erdoglije 1931 Lazar Panić u nekoliko navrata uspešno intervenisao i spasio svoju ekipu od poraza.

Domaćini su dva puta bili u vođstvu, ali je na kraju sve podeljeno na ravne časti. Na obe strane postignuta su po dva pogotka, dosuđen je po jedan jedanaesterac, izrečena je po jedna javna opomena i podeljen po jedan bod.

Zanimljivljivost sa ove utakmice je da je za goste golman Slobodan Antonijević igrao na mestu u špicu napada i postigao jedan pogodak. Pa i sa tako skrpljenim sastavom Pčeličani su prvi pripretili. Antonijević je izašao sam pred golmana Panića, koji brani i za omladinski tim Erdoglije 1931, koja se takmiči u Ligi Zapadne Srbije, ali nije uspeo da ga savlada.U kontra napadu Luković iz ekipe domaćina pokušso je da lobuje golmana  Pčeličana Rakovića, ali je promašio okvir gola. U 35. minutu bek Seljaka Isailović, posle prodora po levoj strani dobro je šutirao, ali je Panić uspeo krajnjim naporom da loptu izbije u korner.

U 43. minutu golman Seljaka Rašković nespretno je intervenisao u svom petercu i oborio „desetku“ Erdoglije Nikolu Ilića i sudija je pokazao na belu tačku sa koje je isti igrač bio precizan i doveo svoj tim u vođstvo od 1:0.

U drugom poluvremenu gosti su igrali ofanzivnije i u 50. minutu imali šansu za izjednačenje, ali je Boban Petrović sa svega nekoliko metara šutirao u golmana Panića. Samo minut  kasnije, ipak  Seljak je uspeo da poravna rezultat. Sa desne strane je kapiten Pčeličana Danijel Radenković izveo slobodni udarac i nabacio u peterac, gde se nabolje snašao Antonijević i izjednačio na 1:1.

Marko Vasiljević je u 55. minutu mogao da dovede Pčeličane u vođstvo, ali je njegov udarac sa svega pet metara mladi golman Panić uspeo da zaustavi.

U 65. minutu Erdoglija 1931 je i drugi put došla u vođstvo. Posle izvođenja slobodnog udarca  i odbijanja lopte od živog zida Ilić je precizni udarcem priumorao Raškovića da po drugi put loptu vadi iz mreže. Da Isailović na dva-tri metra od gola Panića nije promašio ceo fudbal Seljak je mogao ponovo da izjednači. Ipak, to je učinio jedan od boljih u odbrani gostiju Miljan Petrvić iz  jedanaesterca u 75. minutu. Kapiten domaćina Vladan Nikolić nepropisno je startovao u svom kaznenom prostoru i oborio Petrovića, pa je sudija Željko Mijailović opravdano pokazao na „kreč“, a najstrožiju kaznu „petica“ gostiju pretvorio je u gol.

U finišu utakmice  podmlađena ekipa Erdoglije 1931 bila je prinuđena da čuva i nerešen rezultat. Dva puta su njeni bekovi izbijali loptu sa gol linije. U 85. minutu domaći bek Smiljanić imao je šansu da obezbedi pobedu, ali je na tri metra od gola promašio loptu, pa su na kraju i bodovi podeljeni na ravne časti.

Posle ovakvog ishoda današnjeg susreta Seljak je zadržao peto mesto  na tabeli Prve gradske lige Kragujevca sa 20, a Erdoglija je za korak iza njega sa istim brojem bodova, ali slabijom gol-razlikom. U ostalim susretima 13. kola ovog vikenda sastaju se: Maršić – Sušica, Azbest – Šumadinac, Jadran – Slavija, Budućnost – Sloga(D) – Šumadija (Č) – Sloga (L), Vinogradi DB – Arsenal, Jedinstvo – Kolonija.

ERDOGLIJA 1931 – SELJAK (Male Pčelice) 2:2 (1:0)

Stadion: U Erdogliji.
Sudija: Željko Mijailović.
Pomoćnici: Darko D. Petrović i Filip Beloica (svi iz Kragujevca).
Strelci: Ilić 43 iz jedanaesterca. i  65. za Erdogliju 1931, Antonijević u 51. i Petrović u 75. minutu iz jedanaezterca za Seljaka.
Žuti kartoni: Nikolić (Edoglija 19331), Antonijević (Seljak).

ERDOGLIJA 1931: Panić, Barjaktarević, Smiljanić, Dimitrijević, Đekić (Đorđević, Nikolić, Stevanović, Luković, Lazarević, Ilić, Grabovac (Tomić).

SELJAK (MP): Rašković, Čukanović, Isailović, Mitrović, M.Petrović, B. Petrović, Simić, Radenković, Antonijević, Vasiljević, Dimitrijević.

IGRAČ UTAKMICE: Lazar Panić (Erdoglija 1931).