„Đavoli“ pokorili „Šumice“

rk-radnicki

Tradicije postoje da bi se rušile. Upravo su rukometaši Radničkog večeras srušili jednu neslavnu tradiciju, nakon što su prvi put uspeli da savladaju Crvenu zvezdu u „Šumicama“ sa 31:27 (18:18), u okviru 6. kola plej-ofa. Bio je ovo treći trijumf Kragujevčana protiv crveno-belih u ovoj sezoni, prvi na gostujučem terenu, koji ih ostavlja u trci za titulu.

Radnički je odlično otvorio meč i već nakon sedam minuta igre stigao do tri gola prednosti (4:1), ali su crveno-beli jako brzo uzvratili sa tri vezana pogotka i izjednačili rezultat. Ipak, Kragujevčani ponovo dolaze do prednosti od 6:4, domaći su ponovo izjednačili i ta „rezultatska jurnjava“ trajala je do kraja prvog poluvremena, koje je završeno nerešenim rezultatom 18:18.

U nastavku igre razbranio se kapiten Radničkog Dušan Petrović i bio ključni pokretač mini serije Kragujevčana na početku drugog poluvremena. Gosti su stigli do tri gola prednosti (22:19), ali je onda golman Zvezde Kosanović odbranio penal Pralici, dok je sa druge strane Brajović smanjio na 22:20. Ipak, usledilo je par vezanih grešaka Beograđana, što Kragujevčani koriste i stižu do četiri gola prednosti (26:22), što se ispostavilo dovoljnim za konačni trijumf.

Najbolji akter susreta bio je Aleksandar Bosić, koji je postigao 10 golova, Spasić 6, a Milošević 5. Golman Petrović je takođe imao zapaženu rolu, pre svega u drugom poluvremenu i ubeležio 9 odbrana. Kod crveno-belih Pavlov je postigao 7, a Anđelić 5.

Ovom pobedom Radnički je ostao u konkurenciji za titulu i trenutno deli drugo mesto na tabeli sa novosadskom Vojvodinom, sa dva boda manje u odnosu na vodeću Metaloplastiku.

U narednom kolu u Kragujevac stiže Partizan, koji se nalazi u velikoj finansijskoj  i rezultatskoj krizi, što je prilika da tim Nedeljka Vučkovića dođe do još jedne važne pobede.

Crvena zvezda – Radnički 27:31 (18:18)

Dvorana: “Šumice”.
Gledalaca: 230.
Sudije: Marić (Pančevo) i Mašić (Zrenjanin).
Sedmerci: Crvena zvezda 3(3), Radnički  3(2).
Isključenja: Crvena zvezda 10, Radnički 12 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Lazović 2, Torbica, Pantelić, Alčaković 4, Oljača, Denić, Lazić 1, Kosanović (4 odbrane, 1 sedmerac), Pavlov 7(2), Šotić, Cupara (5 odbrana), Ogrizović 2, Nešovanović, Kajganić 3, Anđelić  5(1), Brajović 3.

RADNIČKI: Milošević 5(1), Žegarac, Spasić 6, Pralica 4(1), Bosić 10, Janićijević, Gugleta 2, Lekić, Grbović 3, Petrović (9 odbrana), Milinčić, Mošić, Jaćimović, Tomić, Šmigić, Rajičević 1.