„Đavolčići“ poklekli sa igračem manje

fk-radnicki-cika-daca

Fudbaleri Radničkog 1923 upisali su novi, deveti poraz u sezoni, pošto su u utakmici 9. kola Prve lige Srbije poraženi na gostovanju ekipi Inđije sa 1:2 (1:1).

„Đavolčići“ su odlično počeli, poveli posle dvanaest minuta igre, ali je na kraju domaćin uspeo da preokrene rezultat i osvoji sva tri boda. Tu treba istaći i da je ekipa Inđije od 60. minuta igre imala brojčanu prednost, pošto je sudija Stamenković isključio Lazara Popovića.

Kragujevčani su do vođstva stigli preko Lukića, koji je u 12. minutu najbolje reagovao nekon jednog odbitka u kaznenom prostoru Inđije.

Radost gostiju trajala je do 27. minuta, kada je Dejan Vukomanović iznenadio Marka Kostića preciznim udarcem sa distance.

Izjednačujući pogodak kao da je ulio dodatnu energiju domaćim fudbalerima, pa su krenuli sa žestokim atacima ka golu Šumadinaca. Ređale su se šanse Tomanovića, Vučetića, Pejčića, ali se na odmor otišlo sa nerešenim rezultatom – 1:1.

Radnički se dobro držao i u nastavku, sve do kobnog isključenja Petrovića u 60. minutu. Pre toga Inđija je u dva navrata preko Vučetića opasno ugrozila gol izvanrednog Marka Kostića.

I onda, u 73. minutu, „zeleno-beli“ koriste brojačanu prednost i preko Vukovića stižu do drugog gola, koji im je i doneo ceo plan.

Kragujevčani su ovim porazom ostali na dnu tabele sa 3 osvojena boda, a u narednom kolu dočekaće CSK Pivaru.

INĐIJA – RADNIČKI 1923 2:1 (1:1)

INĐIJA
Stadion: Kod železničke stanice.
Gledalaca: 250. Sudija: Ivan Stamenković (Beograd).
Pomoćnici: Milan Popović (Niš) i Vladimir Đuričić (Leskovac).
Strelci: Vukomanović u 27. i Vuković u 73. za Inđiju, Lukić u 12. minutu za Radnički 1923.
Žuti kartoni: Tomanović (Inđija), Samailović (Radnički 1923). Crveni karton: Petrović u 60. minutu (Radnički 1923).

INĐIJA: Milinović, Pejić, Srbijanac, Vukčević, Simeunović, Tomanović, Vučetić (Bosančić), Vukomanović, Vuković, Georgijević (Jovanović – Đokić), Dmitrić.

RADNIČKI 1923: Kostić, Miletić, Samailović, Petrović, Spasojević, Vidović, Aleksić, Keljević (Vilotijević), Lukić (Čonka), Stević, Gavrović (Trajković).

IGRAČ UTAKMICE: Veljko Vuković (Inđija).