Šumadija do preokreta u drugom poluvremenu (FOTO)

sumadija-karadjordje2

Kragujevačka Šumadija 1903 danas je prekinula niz od četiri uzastopna meča bez pobede, pošto je u utakmici 12. kola Srpske lige Zapad, na svom Bubnju uspela da savlada Karađorđe iz Topole sa 4:3 (1:2). Bio je to ujedno i debi novog trenera Šumadinaca Željka Vasića, koji je na mestu šefa stručnog štaba zamenio Aleksandra Ćurčića.

Kragujevčani su do tri boda došli zahvaljujući boljoj igri u drugih 45 minuta. U prvom poluvremenu gosti su bili ti koji su diktirali tempo i postizali golove.

Već u 9. minutu tim iz Topole stigao je do prednosti. Nakon udarca Jovančevića, Živković je skrenuo loptu u mrežu za 0:1.

sumadija-karadjordje3Gosti iz Topole opasniji u prvom poluvremenu

Tri minuta kasnije gosti su imali priliku da uvećaju vođstvo, ali je danas veoma raspoloženi Milenić pogodio spoljni deo mreže.

Domaći su prvi put pripretili u 14. minutu, kada je Đuričićev udarac izblokirao Živković, da bi tri minuta kasnije pokušao i Dobrić sa distance, ali je bio neprecizan.

A onda, u 22. minutu, igrači Karađorđa dupliraju prednost. Doderović je uputio sjajan pas u prazan prostor ka Jovančeviću, koji se po desnoj strani stuštio ka golu domaćih i rutinski savladao Nastića – 0:2.

sumadija-karadjordjeIgrači Šumadije se prenuli posle drugog gola gostiju

Fudbaleri Šumadije su tek nakon drugog primljenog gola počeli da igraju i stvaraju prilike. U 26. minutu beležimo dobar dupli pas mladog Simića i Marka Jovanovića, ali bez odgovarajuće završnice, da bi minut kasnije Jovanović opet bio u prilici, međutim, njegov udarac je završio daleko od okvira gola.

Igrao se 36. minut kada su domaći uspeli da smanje prednost svog rivala. Grujičić je ušao u kazneni prostor gostiju sa desne strane, uputio pas ka Simiću, kome nije bilo teško da podmetne nogu i upiše se u listu strelaca – 1:2.

Do odlaska na odmor vredi zabeležiti dobar pokušaj Petra Đorđevića iz slobodnog udarca, koji nije doneo promenu rezultata.

U drugom poluvremenu Šumadija je zaigrala znatno ofanzivnije, sa visoko postavljenom zadnjom linijom i presingom na protivničkoj polovini, što je na kraju i donelo rezultat.

sumadija-karadjordje1Raspoložen za igru: Marko Jovanović (u crno-plavom dresu)

Već u 48. minutu beležimo još jedan pokušaj danas odličnog Marka Jovanovića. Nedugo zatim, Nikolić upošljava Grujičića, koji je izborio poziciju za udarac, šutirao oštro po zemlji, ali je golman gostiju Stefan Đorđević odlično reagovao i izbio loptu u korner.

Usledio je udarac iz ugla za Kragujevčane, nakon čega je Petar Đorđević ostao da leži u kaznenom prostoru gostiju, pa je sudija Ljubiša Borisavljević pokazao na belu tačku. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Marko Jovanović  – 2:2.

Izjednačujući gol je ulio dodatnu energiju fudbalerima u plavo-crnim dresovima, koji su u narednih osam minuta bukvalno rešili pitanje pobednika.

GGRešio pitanje pobednika: Gradimir Grujičić (Foto: M.Jovičić)

Prvo je u 55. minutu Grujičić doneo potpuni preokret i vođstvo domaćem timu, kada je nakon kornera koji je izveo Marko Jovanović sjajno reagovao na prvoj stativi i loptu skrenuo u mrežu za 3:2.

Tri minuta kasnije, ponovo je Grujičić strelac, nakon još jedne dobre akcije njegovih saigrača za već „komfornih“ 4:2.

Ipak, gosti su u 80. minutu uspeli da smanje prednost Kragujevčana preko Milenića i tako učine sam finiš meča zanimljivijim, ali nisu imali snage da dođu do eventualnog izjednačenja.

Ovim trijumfom Šumadija je isplivala sa dna tabele, a priliku da potvrdi dobar rezultat iz današnjeg meča tim sa Bubnja imaće narednog vikenda na gostovanju ekipi Mihajlovac 1934.

ŠUMADIJA – Karađorđe 4:3 (1:2)

Stadion: „Bubanj“
Gledalaca: oko 60
Sudija: Ljubiša Borisavljević (Ivanjica)
Pomoćnici: Ivan Vučićević, Jovica Jovanović (Kraljevo)
Žuti kartoni: Nikolić (Šumadija), Lalović, Živković (Karađorđe)
Strelci: Simić u 36, M.Jovanović u 50. minutu iz jedanaesterca, Grujičić u 55. i 58. minutu za Šumadiju; Živković u 9, Jovančević u 22. i Milenić u 80. minutu za Karađorđe.

ŠUMADIJA 1903: Nastić, Bubanja, Knežević (od 45. minuta Nikolić), Dobrić, Ljujić, Marić, Đuričić, M.Jovanović, Simić, Grujičić (od 61. minuta Todorović), P.Đorđević (od 50.minuta Smajović).

KARAĐORĐE Topola: S. Đorđević, Lalović, Doderović, Jovančević, Bjelanović, Živković, Milenić, Milosavljević (od 60. minuta Damnjanović), M.Marković, Vukajlović (od 74. minuta Brkić), Đ.Đorđević (od 74. minuta Grujić).

IGRAČ UTAKMICE: Gradimir Grujičić (Šumadija)