Čelebi utišao „Jezero“

SEHA

Rukometaši Radničkog poraženi su u utakmici 13. kola regionalne SEHA lige, u svom „Jezeru“, od Neksea iz Našica rezultatom 29:30 (12:13). Kragujevčani su imali bod u džepu, ali je Turčin Čelebi u poslednjoj sekundi susreta doneo veliko slavlje gostima.

Od samog starta videlo se da će ovo biti jako tesan meč, gde se pobednik neće znati do samog kraja.

Prvo poluvreme obeležila je rezultatska klackalica. Radnički je najveću prednost imao u 14. minutu, kada je poveo sa 6:4. Gosti su do dva gola prednosti stizali u 17, 26. i 29. minutu meča, da bi prvi deo igre okončan minimalnom prednošću gostiju od 13:12.

Nastavak donosi nešto bolju igru tima iz Našica, koji je u 38. minutu imao i četiri gola prednosti (18:14). Radnički je bio prinuđen da juri tu prednost domaćina do samog finiša, koji defintivno nije bio za osobe slabijeg srca.

Tri minuta pre kraja meča, pri vođstvu gostiju od 29:26, Ervaćanin postiže gol i uspeva da iznudi isključenje Sakića. U sledećem napadu Petrović brani sedmerac Eteru, a Rajčević spušta zaostatak svog tima na svega „minus jedan“ (28:29). Kragujevčani potom uspevaju da se odbrane, a u kontri je Grbović iznudio sedmerac, koji Pralica ne uspeva da pretvori u gol.

U međuvremenu su se gosti kompletirali, ali je Petrović još jednom maestralno odreagovao na golu i produžio nadu svojim saigračima da mogu makar do boda. Trinaest sekundi pre kraja utakmice Gugleta donosi izjednačenje Radničkom, na opšte oduševljenje u „Jezeru“.

Usledio je minut odmora, a onda i poslednji napad za goste na meču. Rajčević je faulirao Sokolovića i zaradio isključenje. Ostalo je taman toliko vremena da rukometaši Neksea izvedu deveterac. Loptu je uzao Čelebi, šutirao preko bloka i pogodio za veliko slavlje gostiju i tugu na licima rukometaša Radničkog i njihovih navijača.

Ovaj poraz doveo je Kragujevčane u veoma nezgodnu situaciju, budući da sada imaju čak šest bodova manje od ekipe iz Našica, koja ima i meč manje. Takođe, Kragujevčani dele 8. mesto sa banjalučkim Borcem, koji takođe ima utakmicu manje.

Već u nedelju Radnički očekuje novi težak ispit. Kragujevčani će gostovati poslednjeplasiranoj Vojvodini i ako tu izgube, preuzeće dno tabele od Novosađana.

Radnički – Nexe 29:30 (12:13)

Kragujevac
Dvorana: „Jezero“
Gledalaca: 800
Sudije: Georgij Načevski i Slave Nikolov (obojica iz Makedonije)
Sedmerci: Radnički 5/8, Nexe 2/3.
Isključenja: Radnički 12 minuta, Nexe 14 minuta.

RK RADNIČKI: Arsić, Pralica 4, Prodanović 1, Janjičević, Gugleta 3, Mosić, Petrović (12 obrana), Spasić 3, Milinčić, Simić, Tomić, Šmigić, Bosić 2, Rajčević 5, Grbović 8, Ervačanin 3. Trener: Nedeljko Vučković

RK NEXE: Lelić (11 obrana), Gadža, Eter 6, Crnić, Mrđenović, Tomas, Kružić, Juzbašić (3 obrane), Sokolić 5, Božić Pavletić 8, Sakić 2, L.Vešligaj, Vegar 2, E.Vešligaj, Čelebi 6, Herceg 1. Trener: Zdenko Kordi.