Bresničani napunili mrežu Orlovca

Marko Lukić (plavi dres) asistirao je Kovačeviću za dva prva pogotka i preokret rezultata Slavije

U 25. kolu Zone „Morava“ fudbaleri Slavije juče su zabeležili najubedljiviju pobedu u ovoj sezoni. Savladali su zonaša iz Mrčajevaca sa 6:1 het-trikom Kovačevića, dva pogotka postigao je Matejić, a u listu strelaca upisao se i rezervista Ristić.

Fudbaleri Slavije revanširali su se Orlovcu sa kamatom za poraz (0:3) u Mračajevcima u jesenjoj sezoni. Iako su gosti dobro počeli i bili u vođstvu, doživeli su težak poraz u Bresnici od raspoloženih strelaca Slavije. Prvi su pripretili igrači Orlovca preko kapitena Popovića, koji sa pet metara nije uspeo da savlada golmana Juga. Matejić je uzvratio u 18. minutu, ali je za malo bio neprecizan.

Orlovac je došao u vođstvo u 23. minutu preko Sedlarevića, koji je glavom loptu, upućenu iz prekida, ispred golmana skrenu u mrežu. Međutim, ovaj pogodak kao da je probudio domaće igrače. Krenuli su ofanzivnije i to im se isplatilo. Samo za dva minuta uspeli su da preokrenu rezultat u svoju korist zahvalujući raspoloženom Kovačeviću, ali zasluge za oba pogotka pripadaju iskusnom Lukiću. U 35.minutu Lukić je ubacio sa desne strane na drugu stativu gde se našao Kovačević i sa tri metra glavom loptu poslao u mrežu. Samo dva minuta kasnije Lukić je skoro sa centra loptu iz auta ubacio u peterac Orlovca, a Kovačević je ispred golmana loptu skrenuo u mrežu za preokret od 2:1, što je bio rezultat prvog poluvremena.

Lazar Kovačević je het-trikom doprineo danas ubedljivoj pobedi Bresničana protiv Orlovca

U nastavku igrači Slavije postigli su još četiri pogotka i dotukli ekipu gostiju, koja se nalazi u gornjrm delu tabele. Na scenu je stupio Matejić sa dva pogotka i otklonio svaku neizvesnost u pobedu domaćina. U 50. minutu posle lepe kombinacije Beljića i Kovačevića na levoj strani, vezisti Slavije nije bio teško da završi akciju i poveća prednost na 3:1. Deset minuta kasnije ubačenu loptu sa desne strane nije stigao Lukić, ali se Matejić našao na pravom mestu i oštrim udarcem pogodio suprotni ugao golmana Nikolića.

Gosti se nisu predavali i u 66. i 72. minutu preko Lakušića i Šarca pokušali da smanje prednost domaćina, ali su iz blizine bili neprecizni.

U 85. minutu najraspoloženiji igrač Slavije Kovačević solo akcijom preko leve strane postigao je i treći pogodak na utakmici i povećao rezultat na 5:1. Tri minuta pre kraja susreta rezervista Ristić je samo „overio“ pobedu i postavio konačan rezultat 6:1 za Slaviju.

Ovom pobedom Bresničani su 26. bodova pretekli Miokovce na 11. mestu i imaju dva boda više, ali za siguran opstanak u ligi iz preostalih pet kola potrebno da ostvare najmanje još jednu ili dve pobede. Poslednje dve pozicije na tabeli drže Arsenal sa 21 i Sušica sa 16 bodova i utakmicom manje, koji će u sredu, u 26. kolu Zone „Morava“ sresti u gradskom derbiju zonaša.

SLAVIJA – ORLOVAC 6:1 (2:1)

Igralište: U naselju Bresnica.
Sudija: Ivan Nešović.
Pomoćnici: Filip Popović, Đorđe Milojević (svi iz Kraljeva).
Strelci: Kovačević u 35, 37. i 85, Matejić u 50. i 60. i Ristić u 87. za Slaviju, a Sedlarević u 23. minutu za Orlovac.
Žuti kartoni: Rilak (Slavija), Vasilić, Šarac, Ljubičić (Orlovac).

SLAVIJA: Jug, Beljić, Rilak (od 82. Nešković), Petrović, Lazić, Cvetković, Pavlović (od 51. Ilić), Radovanović (od 62. Ristić), Lukić, Matejić, Kovačević.

ORLOVAC: Nikolić, Aleksić, Ćirković, Radojković, Vasilić, Pavlović, Šarac, Lakušić, Sedlarević (od 69 Ilić), Popović, Ljubičić.

Juče su odigrana još tri susreta 25. kola Zone „Morava“:Trepča – Bane 5:3, Radnički – Sloboda 1:0, Ovčar – Sloga (K) 3:1, a danas Tutin dočekuje Sušicu. U petak je Arasenal pobedio Karađorđa iz Ribnice kod Kraljeva 2:0, a Miokovci ekipu Dragačeva sa 2:1.