Botunje odnelo 3 boda iz Korićana

Fudbaleri Korićana na premijeri u II Gradskoj ligi fudbaslkog saveza Grada Kragujevca poraženi su na svom terenu u Korićanima od Botunja sa 1:0. Jedini gol na utakmici postigao je Veselinović u 16.minutu. Utakmica prava prvenstvena i borbena svih devedeset minuta. Prvih 10. minuta gosti su krenuli silovito, ali nisu uspeli da u tom delu igre postignu gol. Nakon tog perioda na terenu postoji samo jedan tim. Korićani preuzimaju inicijativu sve do kraja utakmice. Nažalost naša ekipa prima gol u 16′. Do kraja utakmice Korićani napadaju, ređaju se lepe akcije. Pogođena je i jedna prečka, ali golova više nije bilo. Bilo je veoma teško za igru. Temperatura vazduha je bila veoma visoka.

Korićani – Botunje 0:1  (0:1)

Stadion: Korićani.
Sudija: Nikola Marković (Kragujevac).
Strelci: 0:1. Veselinović 16′.
Žuti kartoni: Grbović, Filipović, Jokić (Korićani), Milenković, Živanović (Botunje).

Korićani: Nedeljković 7, Tanasijević 7, Arsić 5.5 (od 16′ Jokić 5.5), Dimitrijević 5.5, Grbović 7, Đusić 7, Kesić 5.5 (od 77′ Đoković), Vujović 5.5 (od 25′ Brajović 7), Arsenijević 6, Filipović 6, Jovanović 5.5.

Botunje: Bulić 7.5, Veljković 7, Šarčević 7, Filipović 7, D. Veselinović 7, Milenković 7 (od 68′ Milojević), Mitrović 7, Živanović 7 (0d 77′ N. Pavlović), Z. Veselinović 7.5 (od 46′ A. Pavlović), Markov, Živadinović 7.

Igrač utakmice: Simo Bulić (Botunje).

Biorac Žarko - Predsednik FK Korićani

Nakon utakmice predsednik Korićana Žarko Biorac nije krio nezadovljstvo.

– Vrlo sam nezadovoljan izdanem svoje ekipe. Moram da istaknem 2-3 iskusna igrača koji su zadovoljili, kapitena Đusića, Nedeljkovića i Grbovića. Igra nije bila na očekivanom nivou. Zaslužili smo makar bod. Očekivali smo pobedu. Ovo je bilo veoma neočekivano, s ‘obzirom da smo pretendenti za visok plasman. Svaka sledeća utakmica za nas biće kvalifikaciona.

Narednog vikenda fudbaleri Korićana u 2.kolu II Gradske Lige gostuju u Donjoj Sabanti ekipi Kolektiva.