Nesrećan poraz Kragujevčanki

Fudbalerke Radničkog 1923 poražene su na svom terenu od Mašinac Trejsa u 8. kolu Super lige Srbije za žene – 1:2 (1:1).

Kragujevčanke su posle svega četiri minuta igre došle do početne prednosti pogotkom Stefane Bitević, ali su gošće u 29. minutu uspele da izjednače iz sumnjivog jedanaesterca.

U nastavku utakmice domaće su propustile par izglednih prilika da ponovo povedu, da bi osam minuta pre kraja Ana Lilić donela Nišlijkama tri boda.

ŽFK RADNIČKi 1923 – ŽFK MAŠINAC TREJS 1:2 (1:1)

„Čika Dača“
Gledalaca: 50
Sudija: Jelena Međedović (Beograd)
Strelci: Bitević u 4. minutu za Radnički 1923, a Vasiljković 29. iz jedanesterca i Lilić u 82. minutu za Mašinac Trejs
Žuti kartoni: Bitević (Radnički 1923), Šarac, Vasiljković (Mašinac Trejs)

ŽFK RADNIČKI 1923: Obradović, Samčović, Vasić (od 76. And. Milenković), Gačić, Anđ. Milenković, Živković, Ilić, Jurišević, Bitević, Lazić, Milosavljević (od 90. Gogić)

ŽFK MAŠINAC TREJS: V. Stanković, Šarac, Marković, Vučković, Savić (od 31. Golubović), M. Stanković, Lilić, Pejčić (od 74. Krstić), Zlatanović, Vasiljković, Milenković

Sa pet osvojenih bodova, fudbalerke Radničkog 1923 trenutno zauzimaju petu poziciju na tabeli.

U narednom kolu Kragujevčanke će 2. novembra ugostiti zemunsku Slogu.