Kragujevčanke „pregazile“ Pančevke

Rukometašice Radničkog zabeležile su vrednu pobedu protiv ekipe Pančeva u 2. kolu Super lige Srbije – 26:17 (16:6).

Već u prvom poluvremenu Kragujevčanke su jasno dale do znanja svojim protivnicama da će se one isključivo pitati na parketu „SBB hale Jezero“.

Posle prvih trideset minuta razlika je bila dvocifrena u korist domaćeg tima (16:6), pa je već tada bilo jasno u kom pravcu će se kretati dalji tok utakmice.

Nakon što je njegov tim stekao zavidnu rezultatsku prednost, trener Radničkog Rodoljub Kurandić iskoristio je priliku da razigra mlađe snage, koje su pokazale da predstavljaju svetlu budućnost kragujevačkog kluba.

Ksenija Petrović i Jovana Stoiljković pružile su odličnu partiju sa po šest pogodaka, dok se na drugoj strani istakla Tijana Simić sa pet golova.

Isključenja: Radnički 16 min, Pančevo 10 min

ŽRK Radnički: J. Pojužina (4 odbrane), Đorđević, Veličković 3, Srećković 1, Bjelak 3, Nedeljković, Vasić 1, Knežević 2, Blagojević 1, Hasanović (12 odbrana), Vlašković, Filipović 2, Todorović 1, T. Petrović 1, K. Petrović 6, Stoiljković 6.

ŽRK Pančevo: Ilić (5 odbrana), Marković, Simić 5, Uskoković 4, Dželajlija 2, Stanojević 1, Petković 4, Mitrić 1, Jambrušić, Ristić (4 odbrane), Pešić, Vasić, Rakidžić.

Igračica utakmice: Ksenija Petrović (Radnički)

Prvenstvo se nastavlja kroz dve nedelje, kada će Kragujevčanke gostovati ekipi ORK Beograda.