Mladost „slomljena“ u trećoj četvrtini

Košarkaši Radničkog 1950 priredili su novu radost svojim simpatizerima, pošto su večeras u hali „Jezero“ savladali Mladost iz Smederevske Palanke sa 96:77 (19:23, 23:14, 31:21, 23:19), u meču 23. kola Druge lige Srbije.

Kragujevčani su do petnaeste pobede u sezoni došli nakon bolje igre u drugom poluvremenu, a naročito u trećoj četvrtini, u kojoj su stekli odlučujuću prednost.

Radnički 1950 je u prvih pet minuta susreta uglavnom bio u rezultatskoj prednosti, ali je onda usledio preokret gostiju iz Smederevske Palanke za vođstvo od 23:19 na kraju prve deonice. U drugoj četvrtini domaći košarkaši uspeli su da sustignu prednost svog rivala i na poluvreme odu sa pet poena prednosti – 42:37.

Na krilima Stojanovića i Kostića, Radnički 1950 je polovinom trećeg perioda prvi put na meču došao do dvocifrene prednosti (54:44). Ubrzo su Kragujevčani duplirali vođstvo (71:51) i tada je bilo jasno da je put ka petnaestoj pobedi u sezoni otvoren.

Na kraju, ubedljiv trijumf ekipe Radničkog 1950, u čijim su se redovima istakli Nikola Kostić sa 23 i Srđan Stojanović sa 19 poena. Dvocifren učinak u pobedničkom timu zabeležili su i Ivan Nedeljković sa 13 i Filip Popović sa 11 poena.

Kod gostiju iz Smederevske Palanke prednjačio je Stanisavljević sa 25 poena, Vranić je postigao 16, Šparović 15, a Čvorović 12 poena.

U narednom, 24. kolu, košarkaši Radničkog 1950 gostuju Futogu.