Šuterska klinika košarkaša Radničkog 1950 protiv Rtnja

RTANJ PAO POD DALEKOMETNOM ARTILJERIJSKOM PALJBOM: Košarkaši Radničkog 1950 (Foto: JZ)

Četrnaestu pobedu u sezoni ostvarili su košarkaši Radničkog 1950, pošto su večeras u hali „Jezero“ savladali Rtanj iz Boljevaca sa 86:69 (25:14, 18:14, 25:19, 18:22) u utakmici 21. kola Druge lige Srbije.

Utakmicu je obeležilo odlično šutersko veče izabranika trenera Igora Todorovića, pre svega u šutu za tri poena. Kragujevčani su pogodili ukupno deset trojki iz sedamnaest pokušaja, a bili su dominantni i u skokovima (ukupno 34, 11 u napadu).

Ubedljivoj i lakoj pobedi kragujevačkog tima doprinela je i sjajna odbrana, posebno kada je u pitanju spoljna linija. Konstantnim presingom na protivničke organizatore igre, čestim udvajanjima i veoma pokretljivom zonskom odbranom košarkaši Radničkog 1950 onemogućavali su goste iz Boljevaca da „spuštaju“ loptu na niski post svojim visokim igračima.

Tako je već u 7. minutu domaći tim došao do dvocifrene prednosti, koju nije ispuštao do isteka svih četrdeset minuta. Sredinom druge četvrtine Kragujevčani su stigli do maksimalnih dvadeset poena prednosti (38:18) i tako najavili ubedljiv trijumf protiv ekipe koju očekuje teška borba za opstanak u drugoligaškom društvu.

Inače, Radnički 1950 je u prvom poluvremenu imao sjajnih 5/7 za tri poena, dok su na drugoj strani gosti šutirali 2/13.

U istom ritmu, sa tri vezane trojke, Kragujevčani su otvorili drugo poluvreme za vođstvo od 52:30. Bilo je tada jasno da gostima nema spasa i da će domaći tim upisati četrnaestu pobedu u sezoni.

Rezultat je dozvolio treneru Radničkog 1950 Igoru Todoroviću da ravnomerno raspodeli minutažu i odmori nosioce igre, koji su izneli najveći teret u dosadašnjem delu sezone.

Na kraju, najefikasniji u još jednoj pobedi kragujevačkog tima bio je Ivan Nedeljković sa 20 poena, uz šut sa tri poena 4/8 i 6 uhvaćenih lopti.

Dvocifreni u ekipi Radničkog 1950 bili su još i Stojanović sa 13, Kostić i Popović sa po 12 i kapiten Drašković sa 10 poena. Treba pomenuti i plejmejkera Janka Tanasijevića, koji je upisao samo dva poena, ali je zato imao 11 asistencija i 6 skokova, uz 23 indeksna poena.

U taboru gostiju prednjačio je Uglješa Mitrović sa 19 postignutih poena, dok su po 15 poena zabeležili Bogdan Veličković i Nemanja Marin.

Radnički 1950 – Rtanj 86:69 (25:14, 18:14, 25:19, 18:22)

Hala: „Jezero“.
Gledalaca: 200.
Sudije: Petković, Stošić i Zdravković (svi iz Niša).

RADNIČKI 1950: Kostić 12 (7as), Lalović 2, Lakićević 6, Nedeljković 20, Babić 4, Stojanović 13, Popović 12, J.Tanasijević 2 (indeks 23, 11 as), Beloica 5, Drašković 10. Trener: Igor Todorović.

RTANj: Vučetić 3, Ristić 4, Gocić, Šćekić 5, Veličković 15, Mitrović 19 (indeks 26), Grujo 4, Marin 15, Branković, Rosić 4, Pajkić. Trener: Stevan Dragojević.

Sledeću utakmicu košarkaši Radničkog 1950 igraju u Jagodini protiv istoimenog tima.