Crveno-bele bolje od Šumadinki

ZKK Sumadija grbKošarkašice kragujevačke Šumadije poražene su na gostovanju beogradskoj Crvenoj zvezdi u 12. kolu Prve ženske lige Srbije. Crveno-bele su pred pedesetak gledalaca u „Basket sitiju“ slavile rezultatom 73:53 (22:11, 18:14, 14:13, 19:15).

Beograđanke su meč otvorile serijom 10:0, da bi novi nalet domaćih košarkašica usledio polovinom drugog perioda, kada su povele sa već osetnih 36:15.

Na poluvreme se otišlo sa vođstvom crveno-belih od 40:25, a već polovinom treće četvrtine razlika se popela na „plus 23“ – 50:27. Ovu rezultatsku distancu košarkašice Crvene zvezde sačuvale su do isteka svih četrdeset minuta i tako upisale devetu pobedu u sezoni.

Snežana Bogićević je bila najefikasnija u pobedničkom timu sa 14 postignutih poena i 8 uhvaćenih lopti, dok je Aleksandra Katanić ubacila 10 poena, uz 7 asistencija.

U ekipi Šumadije Kristina Milošević postigla je 14 poena, Jelena Trifunović 12, Neda Bezarević 9 i Neda Vasović 7 poena.

Šumadija je nakon ovog poraza ostala na desetom mestu sa petnaest poena.

Narednog vikenda Šumadinke će ugostiti Vrbas Medelu.