Šumadija pobedom u Srbobranu povećala šanse za plej-of

Košarkašice Šumadije savladale su u Srbobranu istoimenog domaćina sa 92:65 (20:15, 30:26, 30:16, 12:8) u 18. kolu Prve lige Srbije. Dvanaestom pobedom u sezoni, Kragujevčanke su se izjednačile sa Vrbasom na deobi trećeg mesta na tabeli.

Ekipa trenera Darka Jakovljevića prilično se mučila u prvom poluvremenu, ali je posle 20 minuta ipak imala devet poena viška – 50:41.

Odlučila je treća četvrtina, u kojoj su Šumadinke napravile seriju 15:0. U 27. minutu gošće su povele sa 72:49 i do kraja meča rutinskom igrom sačuvale visoku prednost.

Ekipu Šumadije do pobede je predvodio fantastičan duo Jelena Ćulafić – Kristina Milošević sa po 23 poena. Ćulafić je na ovom meču imala čak 12 asistencija, uz šest skokova, a isti broj uhvaćenih lopti imala je i Miloševićeva. Nataša Mijatović je postigla 14 poena, a Ivana Celić 10.

U redovima domaće ekipe Danica Piper je bila najefikasnija sa 14 poena (7 skokova), dok je Tamara Jovančević postigla 10.

U narednom kolu Šumadija ponovo gostuje, ovoga puta u Beogradu, i to vodećoj ekipi Radivoja Koraća.