Rampa za „Đavole“ u Železniku

13988948514815_djd_0099_resize_2Nakon tri uzastopne pobede u Super ligi Srbije, košarkaši Radničkog su neočekivano poklekli na gostovanju u Železniku. Domaći FMP bio je bolji i slavio sa 81:71 (18:9, 23:19, 25:17, 15:26), ali su bez obzira na ovaj poraz Kragujevčani ostali u igri za treće mesto, pošto je Borac u Čačku savladao trećeplasiranu Mega Vizuru 83:71.

Isticao je trener Nikolić da nije bilo dovoljno vremena da spremi ekipu za meč sa FMP-om, nakon sjajne partije u četvrtak protiv Zvezde. Jednostavno, raspored je zgusnut i oscilacije su neminovne.

Već u prvoj četvrtini videlo se da će ovo biti bledo šutersko izdanje Kragujevčana, koji su iz igre šutirali katastrofano (1/5 za dva, 0/6 za tri poena), tako da su domaći dobili uvodnu deonicu sa 18:9.

Početak druge četvrtine doneo je košarkašima FMP-a ubedljivih 16 poena prednosti (29:13). Tek u 14. minutu Brkić pogađa prvu trojku za Radnički i to kao da je malo prenulo goste, koji su zaigrali nešto bolje u napadu. Proradili su Birčević i Marinović, ali su na odmor domaći otišli sa finom prednošću – 41:28.

Međutim, polovinom treće četvrtine domaćin serijom 10:0 odlazi na velikih „plus dvadeset“ (58:38), pa je bilo teško za očekivati da će tim Miroslava Nikolića uspeti da napravi preokret do kraja meča. Opet se Radnički propisno ispromašivao u ovoj deonici i sam sebe doveo u faktički izgubljenu situaciju.

Jedino što su gosti uspeli da urade do kraja, to je da se serijom 8:0 u poslednjoj deonici spuste na „minus deset“, ali nije bilo snage i vremena za nešto više.

Pobedničku ekipu predvodio je Šturanović sa 18 poena, dok je Filip Čović ubacio 17. Kod Kragujevčana, istakli su se Mlađan sa 20 i Birčević sa dabl-dabl učinkom (18 poena i 13 skokova, indeks 29), koji su ujedno bili i jedini igrači sa dvocifrenim učinkom u ekipi Miroslava Nikolića.

Kragujevčane u ponedeljak očekuje možda i najbitnija utakmica u ovoj fazi takmičenja. U „Jezero“ stiže Mega Vizura, a Radnički bi se pobedom protiv ekipe Dejana Milojevića dokopao treće pozicije, koja vodi u ABA ligu bez plaćanja kotizacije.

FMP – RADNIČKI 81:71 (18:9, 23:19, 25:17, 15:26)