Radnički preskočio Austrijance, sledeći su Grci

Odbojkaši Radničkog igraće u osmini finala CEV Kupa, pošto su u revanš meču šesnaestine finala savladali austrijski Hipo Amšteten maksimalnim rezultatom 3:0 (25:20, 25:23, 25:23) posle 86 minuta igre, čime su nadoknadili minimalan poraz iz prvog susreta (3:2).

Uvodni minuti susreta pripali su gostima, koji su sve do prvog tehničkog tajm-auta bili u prednosti. Pri rezultatu 13:13 Kragujevčani prave seriju 5:0 i mirno ulaze u završnicu, dobivši prvi set sa 25:20 posle 20 minuta igre.

Radnički je odlično otvorio drugi set, poveo 6:1, zatim i 9:3, ali su gosti uspeli da se vrate i izjednače na 14:14, a onda i povedu sa 21:19. Ipak, finiš je pripao Kragujevčanima, koji su rezultatom 25:23 rešili i ovu deonicu u svoju korist.

U trećem setu su na prvi tehnički tajm-aut gosti otišli sa dva poena prednosti (8:6). Pri vođstvu od 11:9 Austrijanci su stali i dozvolili odbojkašima Radničkog da dođu do brejka i reše ovaj period u svoju korist sa 25:23 posle tačno pola sata igre, i na taj način se plasiraju u narednu rundu CEV kupa.

Radnički je tako pokazao da je kvalitetnija ekipa od Amštetena i uspeo da obezbedi plasman u osminu finala ovog takmičenja, gde će se sastati sa PAOK-om iz Soluna, koji je eleminisao hrvatsku Mladost. Prva utakmica (3.-5. decembar) igraće se u „Jezeru“, dok je revanš na programu nedelju dana kasnije u Solunu.