Košarkašice Radničkog bolje od Čelareva

Košarkašice Radničkog savladale su ekipu Čelareva u utakmici petog kola Plej-auta Prve A-Ženske lige rezultatom 68:56 (18:18, 16:12, 15:15, 19:11).

Snage ova dva sastava bile su potpuno ujednačene u prvoj i trećoj četvrtini koje su završene egalom 18:18, odnosno 15:15. Presudila je bolja igra Kragujevčanki u drugoj i naročito poslednjoj četvrtini koje su osvojile 16:12 i 19:11.

Najefikasnija u redovima pobednika bila je Kristina Milošević sa 17 poena, a kao poenterke pratile su je još Milica Todorović i Jelena Prvulović sa 12, Ana Milekić, Sanja Dimić i Marina Lešnjak sa osam, i Marijana Jovanović sa tri pogotka.

Najefikasnija košarkašica utakmice bila je Marija Radosavljević sa 22 poena, a najkorisnija Liljana Lalović sa indeksom 30 – iz gostujućeg sastava, ali to nije bilo dovoljno za uspeh u Kragujevcu.

U 6. kolu izabranice trenera Darka Jakovljevića biće ponovo domaćin, ovoga puta ekipi Stare Pazove. Utakmica je zakazana za 21. april, a odigraće se u hali “Park“.

Izvor: kkradnicki.rs