Zvezda nanela prvi poraz drim timu

U derbiju prvog dela sezone, vaterpolisti Radničkog pretrpeli su prvi poraz, od beogradske Crvene zvezde, rezultatom 10:8.

Na krcatom „Tašmajdanu“, preko 2.000 ljubitelja vaterpola moglo je da uživa u fantastičnom meču, između jedina dva tima koja su do ovog susreta imala maksimalan učinak u domaćem šampionatu.

U sjajnoj vaterpolo predstavi, sastala su se dva fantastična sastava. Na jednoj strani Andrija Prlainović, Duško Pijetlović, Denis Šefik, Avramović, Vapenski i braća Rašović… A na drugoj Vanja Udovičić, Filip Filipović, Boris Zloković, Damir Burić, Aleksandar Ćirić, Slavko Gak, Zdravko Radić.. Kada tome pridodamo da ove timove predvode trofejni bivši selektor, Dejan Udovičić i njegov naslednik na klupi reprezentacije Srbije, Dejan Savić, jasno je o kakvom se spektaklu radi.

Posle tvrdog starta Zvezda je sasvim neočekivano napravila seriju 4:0 i stigla do velikog vođstva, a do odlaska na mali odmor Burić je smanjio zaostatak svog tima.

Kragujevčani su zaigrali bolje u drugom periodu igre, uspeli da priđu na samo „minus jedan“ (4:3). Imali su gosti i napad za izjednačenje, ali su „crveno-beli“ ipak uspeli da odbiju protivnički nalet i na poluvreme odu sa dva gola viška – 5:3.

Već u prvom napadu po povratku sa odmora Filip Filipović je ponovo doveo kragujevački tim na samo gol zaostatka (5:4). Činilo se tada da se Radnički u potpunosti vratio u igru, ali su Beograđani potom ponovo došli do vođstva od četiri gola (9:5), koje su zadržali do poslednje četvrtine.

U četvrtom periodu igre Zvezda je mudro čuvala stečenu prednost, a gosti su samo uspeli da ublaže poraz.

Trener domaćih, Dejan Savić, bio je prezadovoljan ostvarenom pobedom.

“Mislim da su odlučile prve dve četvrtine, jer smo igrali odličnu odbranu. Radnički je u dva navrata stizao rezultat, ali smo mi u trećoj četvrtini uspeli da se „odlepimo“ i potom u četvrtoj samo čuvali rezultat“, rekao je Savić.

Sa druge strane, strateg Kragujevčana, Dejan Udovičić smatra da je ovo tek početak i da ima još dosta da se igra.

“Kada je ovaj tim pravljen, svi su ga nazvali „timom snova“. Ovde ima sjajnih igrača, ali da bi se tim napravio treba da prođe određeno vreme. Ovaj tim može da igra, što je pokazao u većem delu utakmice, ali smo napravili dosta grešeka, pogotovo u otvaranju. Iscrpelo nas je to što smo dva puta jurili „minus četiri“ i bili na granici. Nismo uspeli da iskoristimo neke šuteve, oni jesu i to je presudilo“, smatra Udovičić.

Crvena zvezda – Radnički 10:8 (4:1, 1:2, 5:3, 0:2)