Zvezda izborila remi u Kragujevcu

Pred punim tribinama plivališta SC „Park“ u Kragujevcu, utakmica između Radničkog i Crvene Zvezde opravdala epitet derbija, duela za sam vrh tabele i bolju poziciju pred plej-of.  Zvezda i Radnički odigrali nerešeno 8:8, pa je tako Zvezda zadržala prvu poziciju na tabeli, a Radnički najverovatnije ide na Partizan u polufinalu plej-ofa.

Veoma čvrsta i kvalitetna utakmica, shodno kvalitetu igrača obe ekipe i snazi srpskog vaterpola, koja bi bez problema mogla da se uporedi sa utakmicom nivoa završnice Lige Šampiona.

vkradnicki

Beograđani su se bolje snašli na samom početku, igrali dosta odlučnije i čvršće, što ih je u jednom momentu koštalo i sa dva igrača manje u napadu, međutim Radnički nije koristio šanse igrača više.

Zvezda je na polovini prve deonice već vodila 2:0, dok Filipović nije „načeo“ mrežu Beograđana. Ivošević je zbog prigovora na iskljucenje dobio direktan crveni karton, što je još više podgrejalo atmosferu. Nešto kasnije, Filipović iz peterca vodi domaće u egal 2:2, na kraju prve četvrtine.

Najbolji Zvezdin strelac ove godine, Andrija Prlainović takođe dobija isključujuću ličnu grešku, te gosti nastavljaju utakmicu bez dva igrača u sastavu.

Duško Pijetlović, jedan od najboljih centara Sveta, dovodi Zvezdu u vođstvo početkom druge deonice.   Nikola Rađen povećava na 4:2 za goste neodbranjivim šutem sa pozicije srednjeg beka.

Filip Filipović smanjuje prednost Zvezde svojim „het-trikom“ u 12. minutu utakmice,  a Radnički u odbrani prilazi bliže Zvezdinoj spoljnoj liniji i Zvezda u u narednih sedam minuta  ostaje bez realizacije.

Golman Radničkog, Zdravko Radić odlično odrađuje posao na svom golu. Radnički pred poluvreme dolazi do izjednačenja 4:4, sjajnim golom Vanje Udovičića.

U trećoj deonici Slavko Gak sa svoja dva gola, a i sjajni Aca Ćirić, koji je zatekao na „spavanju“ Šefika, dovode Radnički u vođstvo, a Zvezdinu agoniju prekida Duško Pijetlović van svoje pozicije „centra“.

Braća Rašović odigravaju sjajnu akciju i Zvezda dolazi do šestog pogotka, te na kraju treće deonice Radnički ima minimalnu prednost 7:6.

Avramović izjednačava rezultat na početku poslednje deonice, a intenzitet igre ne opada ni jedne sekunde. Boris Vapenski na oko pet minuta do kraja dovodi Zvezdu  do prednosti 8:7, a Radnički preko Ćirića dolazi do izjednačenja. 8:8

Uz veliku borbu, ostaje nerešen rezultat na kraju utakmice i ekipa Crvene Zvezde ostaje prvoplasirana na tabeli. Vaterpolisti Radničkog ićiće u plej-ofu na Partizan, a Zvezda na ekipu novosadske Vojvodine.