Zorić izrešetao Lučance u najboljem izdanju „crvenih“ od početka prvenstva

Posle više od mesec dana pauze, fudbaleri Radničkog 1923 upisali su pobedu pred svojim navijačima, savladavši danas na “Čika Dači” lučansku Mladost u utakmici 13. kola Mozzart Bet Superlige Srbije sa ubedljivih 4:1 (1:0). Blistao je trostruki strelac Luka Zorić, a pored njega mrežu Lučanaca uspeo je da zatrese i Milutin Vidosavljević, koji je današnjim izdanjem pokazao da se vraća u prepoznatljivu formu posle kraće pauze zbog povrede koju je doživeo na utakmici sa Javor Matisom.

Imperativ pobede nije “vezao noge” fudbalerima kragujevačkog superligaša, već ih je, naprotiv, samo dodatno stimulisao da u današnjem duelu sa prekaljenom ekipom iz Lučana pruže jednu od najboljih i najefikasnijih partija u dosadašnjem delu šampionata. Odigrali su “crveni” danas po ukusu svoje publike – ofanzivno, energično, uz konstantan presing na protivničkoj polovini terena. Epilog svega je ubedljiv trijumf, koji je još jednom pokazao da ova ekipa ima daleko veći potencijal, nego što to pokazuje njen trenutni položaj na tabeli.

Svega pet minuta bilo je potrebno izabranicima trenera Feđe Dudića da “načnu” goste iz Lučana. Bila je to akcija kao iz fudbalskih udžbenika, pravi “žoga bonito” na šumadijski način. Posle duplog pasa Adžića i Činedua, lopta je došla do kapitena Zorića, koji se pravovremeno ubacio iz drugog plana i rutinski matirao iskusnog Stamenkovića.

Nakon obećavajućeg početka utakmice, ostatak prvog poluvremena bio je lišen nekog zanimljivijeg sadržaja. Kragujevčani su, istina, bili nešto agilniji i agresivniji, ali bez nekog konkretnog učinka. Gosti iz Lučana su uglavnom bili u podređenom položaju sve do samog finiša prvog poluvremena, kada su prvi put uspeli da zaprete preko bivše uzdanice kragujevačkog tima Aleksandra Varjačića, koji je nakon centaršuta Udovičića tukao glavom pored gola.

Na isti način na koji su započeli prvo, Šumadinci su otvorili i drugo poluvreme. Najpre je Vižđi solidnim udarcem sa distance zagrejao dlanove golmana Mladosti Saše Stamenkovića, da bi se nakon udarca iz ugla koji je usledio nakon Stamenkovićeve intervencije Luka Zorić najbolje snašao u kaznenom prostoru ekipe iz Lučana i sa desetak metara poslao loptu u mrežu.

Prednost od dva gola nije “uljuljkala” fudbalere domaćeg tima, koju su nesmanjenom žestinom nastavili da “kidišu” ka protivničkom golu. Samo par minuta nakon Zorićevog drugog pogotka u šansi se našao Vidosavljević, ali je njegov udarac pod prečku osujetio visoki Stamenković.

Ulaskom rezervista Radivojevića, Tomića i Mirića gosti su živnuli i pokazali nešto više inicijative. Tako je veteran Janko Tumbasević u 58. minutu silovitom udarcem sa distance uzdrmao okvir gola kragujevačkog tima, a opasno je bilo i u 63. minutu, kada je Zorić posle centaršuta Varjačića skinuo loptu sa glave mladom Sremčeviću.

Nakon perioda nešto angažovanije igre gostiju, Kragujevčani su se trgli, preuzeli inicijativu i ozbiljno zapretili u dva navrata, najpre preko Đurića, a potom i Činedua, ali je oba puta dobro reagovao Stamenković.

Na suprotnoj strani terena, Varjačić se još jednom našao u izglednoj poziciji da ugrozi Lekovića, ali ga je lopta posle centaršuta Udovičića pogodila u koleno. Potom se u dobroj prilici našao još jedan bivši igrač kragujevačkog tima, Marko Mirić, ispred koga je u poslednjem momentu intervenisao borbeni Pecelj.

Samo par minuta kasnije Kragujevčani stižu i do trećeg pogotka na današnjoj utakmici. Ponovo se u ulozi egzekutora našao Luka Zorić, koji je posle kornera koji je izveo Vidosavljević nadvisio znatno više čuvare i glavom sproveo loptu u mrežu pored nemoćnog Stamenkovića za svoj prvi het-trik od dolaska na “Čika Daču”.

Nije ni tu bio kraj rezultatskim promenama na današnjoj utakmici. Čuvar mreže “crvenih” Stojan Leković je u prvom minutu sudijske nadoknade vremena nepropisno startovao nad iskusnim Radivojevićem, što je sudija Ivković sankcionisao kaznenim udarcem, koji je u počasni pogodak pretvorio kapiten Mladosti Ivan Milošević.

U momentima kada se očekivalo da mladi arbitar iz Lajkovca da znak za kraj utakmice i pošalje igrače u svlačionicu, sevnula je kontra Radničkog 1923, lopta je došla do Vidosavljevića, koji se vešto snašao između dvojice protivničkih igrača, pre nego što je Sašu Stamenkovića naterao na novu kapitulaciju.

Šumadinci se nakon današnjeg trijumfa nalaze na deobi 11. mesta na tabeli sa imenjakom iz Niša, uz učinak od 12 sakupljenih bodova, pri čemu im ekipe koje se nalaze u plej-of zoni beže samo četiri boda.

Nakon dve uzastopne utakmice kod kuće, “crvenima” sada predstoje dva vezana gostovanja, najpre beogradskom BASK TEK-u u utakmici šesnaestine finala Kupa Srbije, koja je na programu u sredu od 13 časova na stadionu kraj Careve ćuprije, a potom i subotičkom Spartaku u utakmici 14. kola Mocart Bet Superlige, koja je zakazana za nedelju, 5. novembar, od 19 časova i 30 minuta na Gradskom stadionu u Subotici.

DUDIĆ: „PRODISALI“ SMO NAKON DRUGOG GOLA

Iako bi se očekivalo da će nakon ovako sjajnog izdanja i ubedljivog trijumfa “sipati” hvalospeve na račun svog tima, šef struke “crvenih” Feđa Dudić se vodeći onom starom narodnom izrekom “u pobedi se ne ponesi, u porazu se ne ponizi” najpre osvrnuo na uočene propuste u igri svoje ekipe na današnjoj utakmici. Mladi strateg naročito je bio nezadovoljan igrom svojih izabranika u prvih 45 minuta susreta, istakavši da je to možda i najslabije poluvreme od njegovog dolaska na klupu kragujevačkog superligaša.

– Jedino što je vredelo u tih prvih 45 minuta utakmice jeste rezultat. Naravno, brojni su faktori koji su uticali na tako slabo izdanje mog tima u prvom poluvremenu, a svakako najveći je ta energetska potrošenost igrača usled zgusnutog rasporeda i teških utakmica koje smo imali u proteklom periodu. Mislim da smo tek nakon drugog pogotka “prodisali” i krenuli da igramo onako kako znamo i umemo. Na kraju smo rutinski priveli utakmicu kraju, imali par prilika da pobedu učinimo još ubedljivijom, ali smo isto tako mogli da budemo kažnjeni u određenim situacijama. Ekipi Mladosti i mom kolegi Siviću želim puno sreće u nastavku sezone. To je jedna iskusna, zrela ekipa i siguran sam da će moj kolega obaviti dobar posao – istakao je u svom osvrtu na današnju utakmicu strateg Kragujevčana.

Dudićev kolega na klupi Mladosti, Tomislav Sivić, sigurno će želeti što da pre zaboravi svoj debi na klupi ekipe iz Lučana. Iskusni strateg je čestitao domaćinu na zasluženoj pobedi, dodavši da njegovu ekipu u narednom periodu očekuje naporan rad kako bi korigovala određene nedostatke u igri i uspešno prevazišla trenutnu rezultatsku krizu.

– Radnički je otvorio utakmicu na najbolji mogući način, postigao golove na vreme i primorao nas u jurnjavu za rezultatom. Mislim da smo i u prvom i u drugom poluvremenu morali bolje da rešimo neke situacije. Radnički je znalački iskoristio sve svoje šanse na današnjoj utakmici i zasluženo slavio. Nama predstoji dosta posla kako bismo ispravili određene stvari u našoj igri, pri tom nam ni raspored ne ide na ruku, ali šta je, tu je – konstatovao je sa gorčinom u glasu šef struke ekipe iz Lučana.

RADNIČKI 1923 – MLADOST 4:1 (1:0)

“Čika Dača”.
Gledalaca: 1000.
Sudija: Marko Ivković (Lajkovac).
Pomoćnici: Milorad Jovanović (Poljanice), Marko Đuričić (Loznica).
Strelci: Zorić u 5, 48. i 80. i Vidosavljević u 90+3. minutu za Radnički 1923, a Milošević iz jedanaesterca u 90+1. minutu za Mladost.
Žuti kartoni: Simović, Ristić, Leković, Tomić (Radnički 1923), Eze, Ćirković (Mladost).

RADNIČKI 1923: Leković, Adžić, Pecelj, Simović, Entoni, Ristić (od 74. M. Vidović), Zorić, Gluščević (od 46. Vidosavljević), Vižđi (od 61. Đurić), Bevis (od 81. Tomić), Činedu (od 74. Vidakov). Trener: Feđa Dudić.

MLADOST: Stamenković, Ćirković, Milošević, Joksimović, Varjačić, Udovičić, Leković (od 56. Tomić), Tumbasević (od 83. F. Žunić), Sremčević (od 83. Donald), Silue (od 56. Radivojević), Eze (od 46. Mirić). Trener: Tomislav Sivić.