Žestok duel na Tašmajdanu pripao crveno-belima

Vaterpolisti Radničkog poraženi su od ekipe Crvene zvezde u prvom meču finalne serije plej-ofa, nakon produžetaka, rezultatom 9:10 (1:2, 2:1, 2:3, 4:3, 0:0, 0:1).

Velika borba u bazenu na Tašmajdanu viđena je od samog starta, pošto je značaj meča za obe ekipe veliki. Radnički juri prvu titulu u istoriji, dok Zvezda pokušava da osvoji državni šampionat, posle 20 godina „posta“.

Zato nije bilo čudno što je sam početak meča doneo veliku nervozu u igri obe ekipe.

Mreže su mirovale do 3. minuta, kada se Pjetlović oslobodio Markovića na poziciji sidraša i savladao Radića. Dva minuta kasnije uzvraća Radnički preko Zlokovića, takođe sa pozicije sidraša, iskoristivši igrača više. Ipak, Zvezda uspeva do kraja prve četvrtine da iskoristi igrača više i golom Rašovića sa levog krila, ponovo stigne do prednosti.

U igri Radničkog se vidi velika nervoza, koja rezultira brzopletošću u napadu i dekocentracijom u završnici.

Na početku druge deonice sjajna kontra Radničkog, koju je otvorio golman Radić, pronašao usamljenog kapitena Udovičića pred golom Beograđana, kome nije bilo teško da savlada Radića. Zvezda opet stiže do vođstva preko Pjetlovića, da bi Filip Filipović doneo novo izjednačenje Radničkom, nakon munjevitog udarca, iskoristivši nepažnju domaćih igrača, tako da je nakon druge četvrtine rezltat bio izjednačen (3:3).

Do prvog vođstva na meču Radnički dolazi na početku treće četvrtine, kada je Slavko Gak postigao sjajan gol. Nakon toga Beograđani promašuju petarac i ne uspevaju da iskoriste dva napada sa igračem više, što tim Dejana Udovičića kažnjava i golom Čupića stižu do dva gola prednosti (5:3). Uz dosta sreće, Zvezda uspeva da smanji rezultat, nakon što se posle pogođene stative od strane Vapenskog, lopta odbila o glavu Udovičića i ušetala u mrežu. Posle prekršaja Gaka pred golom svoje ekipe, sudije sviraju peterac, a ovaj put siguran egzekutor je Viktor Rašović, tako da crveno-beli dolaze do izjednačenja. Da stvari budu još gore za Kragujevčane, potrudio se Prlainović, koji „šarubom“ vara Radića i dovodi dvoj tim u novo vođstvo (5:6).

Poslednju deonicu igre Radnički otvara dobro, golom Đorđa Filipovića, da bi Zvezda vratila vođstvo preko Prlainovića, nakon iskorišćenog igrača više. U narednom napadu Filip Filipović postiže svoj drugi gol na melu i izjednačuje rezultat, da bi Rašović nastavio seriju golova sa obe strane i u narednom napadu doneo svom timu prednost od 8:7. Radnički stiže do novog izjednačenja preko Markovića, nakon sjajnog proigravanja Filipa Filipovića. Vaterpolisti Zvezde prave kontrafaul u narednom napadu, Radnički preko Burića postiže gol i dolazi do vođstva, dva minuta pre kraja meča. Trener Zvezde Dejan Savić traži tajm-aut, a nakon toga Rađen postiže gol za, ispostaviće se kasnije, konačnih 9:9. 4 sekunde pre kraja meča, Burić je imao idelanu šansu da donese svom timu pobedu, ali je sjajni Šefik zaustavio njegov udarac, pa se pristupilo produžecima, dva puta po tri minuta.

U prvom produžetku mreže su mirovale, da bi pobednik meča bio rešen 10 sekundi pre kraja drugog produžetka, kada je Vapenski, svojim drugim golom na meču, doneo Zvezdi trijumf i vođstvo u seriji od 1:0.

Za Radnički je dva gola postigao Filip Filipović, a po jednom su se u strelce upisali Boris Zloković, Vanja Udovičić, Slavko Gak, Vojislav Čupić, Đorđe Filipović, Dušan Marković i Damir Burić.

U redovima pobednika Duško Pijetlović, Strahinja Rašović, Andrija Prlainović i Boris Vapenski postigli su dva, a Viktor Rašović i Nikola Rađen po jedan gol.

C. zvezda – Radnički 10:9 (2:1, 1:2, 3:2, 3:4, 0:0, 1:0)

Bazen: Tašmajdan.
Gledalaca: 1.500.
Sudije: Golijanin i Mišković (Beograd).
Isključenja: C. zvezda 9(3), Radnički 12(6).
Peterci: C. zvezda 2(1).

CRVENA ZVEZDA: Šefik, S. Rašović 2(1), Rađen 1, Ivošević, Stojčić, Pijetlović 2, Avramović, V. Rašović 1, Ranđelović, Vapenski 2, Prlainović 2(0), Balać, Draksimović. Trener: Dejan Savić.

RADNIČKI: Radić, Burić 1, Popović, Marković 1, Gak 1, Bašić, Ćirić, Čupić 1, Zloković 1, F. Filipović 2, V. Udovičić 1, Đ. Filipović 1, Lazić. Trener: Dejan Udovičić.

Naredni meč igra se iduće subote, na bazenu SC „Park“.