„Voša“ pala na „Čika Dači“

Fudbaleri Radničkog zabeležili su drugu uzastopnu pobedu u JSL, pošto su danas, u okviru 29. kola, na svom „čika Dači“ savladali Vojvodinu sa 2:0 (1:0).

Još jedna jako važna pobeda za četu Dragoljuba Bekvalca u grčevitoj borbi za opstanak i još jednom se Radnički pokazao kao tvrd orah za favorizovane Novosađane, koji ni u prethodna tri duela nisu uspeli da savladaju Kragujevčane.

Prvu šansu na utakmici imali su igrači Vojvodine već u 2. minutu, nakon što je Katai izašao sam pred Čančarevića, ali nije uspeo da savlada čuvara mreže Radničkog.

U 5. minutu uzvraća Radnički posle akcije Marića, Miloškovića i Spalevića, ali kapiten Radničkog sa pet metara šutira pravo u golmana gostiju Supića.

Potom su se u šansi našli Katai sa jedne, odnosno Beljić sa druge strane, ali su mreže oba tima ostale netaknute.

Odbrana Radničkog je bila vrlo nervozna i nesigurna danas, pa je grešku Slavka Marića u 24. minutu umalo kaznio Alivodić.

Radnički je u tim trenucima igrao bolje, bio dominantniji na terenu, dok se Vojvodina uglavnom orijentisala na kontranapade.

U 36. minutu udarac je oprobao fudbaler gostiju Stojan Vranješ, ali se Čančarević istakao.

I konačno u 37. minutu igre erupcija oduševljenja na „Čika Dači“: odličan centaršut desnog beka Radničkog Pavlovića, najviši u skoku bio je kapiten Spalević i Radnički vodi sa 1:0.

U poluvremenu meča pozlilo je treneru domaćih Dragoljubu Bekvalcu, koji je hitno prebačen u bolnicu.

Trener Vojvodine Vignjević je na poluvremenu morao da ubaci Oumarua, pa je Vojvodina krenula znatno ofanzivnije u nastavak meča.

Radnički je 60. minutu opasno pripretio, kada je Ivan Petrović maestralno uposlio Miloškovića, koji je izbio sam pred Supića, ali je stativa bila saveznik gostujućeg tima.

Odmah potom, u 62. minutu, Spalević pokušava da lobuje viskog Supića, ali je golman Vojvodine uspeo da se izvije koliko je dug i krajnjim naporom spreči siguran pogodak.

U 70. minutu opasna kontra Radničkog preko Spalevića, koji izbacuje loptu u prostor za Beljića, ali fudbaler Radničkog nije uspeo da pogodi metu. Minut kasnije pokušava i Alivodić, ali je Čančarević opet siguran.

Beležimo zatim prodor Oumarua po desnoj strani, ali Aleksandar Katai nije uspeo dobro da reaguje na njegov centaršut.

U 83. minutu sporna situacija u kaznenom prostoru Vojvodine posle duela Mirića i Vulićevića, ali sudija Karadžić je smatrao da nema elemenata za najstrožu kaznu. U istom minutu Katai je oprobao šut sa dvadesetak metara, ali je bio neprecizan.

Sve dileme oko pobednika današnjeg meča su otklonjene u 90. minutu, kada je Nedović odlično uposlio Ivana Petrovića, koji je povukao kontru, izašao pred golmana Supića i rutinski ga matirao za 2:0.

Tako je Radnički posle današnje pobede na Novosađanima i poraza BSK-a u Borči, od ekipe Jagodine, došao u situaciju da mu tri boda iz Ivanjice u poslednjem kolu, i teoretski obezbeđuju opstanak.

Radnički 1923 – Vojvodina 2:0 (1:0)

Stadion: “Čika Dača“.
Gledalaca: 4.000.
Sudija: Milan Karadžić (Beograd).
Žuti kartoni: Milošković, Čančarević, I. Petrović (Radnički 1923), Mitošević, Katai (Vojvodina).
Strelci: 1:0 Darko Spalević u 36, 2:0 Ivan Petrović u 90. minutu.

RADNIČKI 1923: Čančarević, Pavlović, Tintor, Otašević, Fejsa, Marić, I. Petrović, Svojić (od 84. Nedović), Beljić (od 72. Mirić), Milošković, Spalević (od 80. Milovanović).

VOJVODINA: Supić, Vulićević, Đurić, Vujačić, Nastić, Mitošević, Poletanović, Smiljanić (od 46. Oumaru), Vranješ (od 65. Kosović), Katai, Alivodić (od 76. Deletić).